23:59 2019 Gruodžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova

  Zacharova paaiškino, kodėl Baltijos šalys varžo Rusijos žiniasklaidą

  © Sputnik / Максим Блинов
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (51)

  Rusijos žurnalistai reguliariai tampa Baltijos šalių valdžios varžymo ir priespaudos taikiniais. Anot diplomatės, šių valstybių vadovybei nepatinka istorinės tiesos

  VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova teigė, kad Baltijos šalys daro priespaudą Rusijos žiniasklaidai dėl istorinės tiesos. Apie tai ji parašė savo Facebook paskyroje ir prie savo žinutės pridėjo nuorodą į Sputnik Estijos publikaciją apie archyvinius dokumentus, kuriuose aprašomi Estijos budelių nusikaltimai Didžiojo Tėvynės karo metu.

  Ekspozicija atidaryta penktadienį kasmetinėje tarptautinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje "Kareivio likimas".

  Parodoje galima pamatyti budelių bylų, nukreiptų prieš septintajame dešimtmetyje ieškomų ir nuteistų Eduardo Torno, Arnoldo Veedlerio ir Ericho Lepmetso nubaustųjų medžiagą. Visiems trims buvo įvykdyta mirties bausmė 1968 metų vasario mėnesį, paskelbus Pskovo apygardos teismo nuosprendį.

  Dokumentuose taip pat yra liudijimų apie egzekucijas ir kankinimus lageryje, kur buvo kalinti karo belaisviai ir civiliai — rusai, žydai ir romai.

  Rusijos žiniasklaidos priespauda Baltijos šalyse

  Baltijos šalių valdžios institucijos sistemingai kenkia Rusijos žiniasklaidai. Lietuvoje liepos mėnesį teismas nusprendė užblokuoti prieigą prie Sputnik Lietuva respublikos teritorijoje. Maskva sukritikavo Lietuvos veiksmus.

  Rusijos žurnalistų sąjungos vadovas Vladimiras Solovjovas sakė, kad Lietuva nusprendė "atsikratyti Sputnik", nes tai, ką agentūra transliuoja, prieštarauja pagrindinių vietinių kanalų politikai". Liepos pabaigoje LRTK priėmė sprendimą iki rugpjūčio 1-osios atnaujinti prieigą prie Sputnik Lietuva interneto svetainės.

  Rusija ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos valdžios institucijų veiksmai šiurkščiai pažeidžia tarptautinę teisę. Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad Sputnik susidūrė su "atviru persekiojimu" Lietuvoje, nepaisant to, kad agentūra veikia, visiškai laikydamasi įstatymų ir aukštų žurnalistikos standartų.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (51)

  Dar šia tema

  Lietuva tyčiojasi iš žodžio ir žiniasklaidos laisvės, teigia Rusijos URM
  Šiaurės šalys ketina išstumti Rusijos žiniasklaidą iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos
  Kova už žodžio laisvę: kodėl Baltijos šalyse persekiojama Rusijos žiniasklaida
  Tegai:
  Baltijos šalys, Rusijos žiniasklaida, Marija Zacharova

  Svarbiausios temos