19:20 2020 Kovo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Tarptautinė organizacija atidžiai išklausė rekomendacijas, kaip išspręsti tautinių mažumų problemą, mano Lietuvos rusų mokyklų mokytojų asociacijos pirmininkė Ela Kanaitė

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Lapkričio 28–29 dieną Ženevoje vyko 12-oji mažumų klausimų forumo sesija, globojama JT Žmogaus teisių tarybos. Sesijos metu įvyko apskritojo stalo diskusija "Rusakalbiai Baltijos šalyse ir Ukrainoje: mažumų diskriminacija".

  Kiekvienas regionas turi savo problemų, tačiau Baltijos šalyse yra viena ir ta pati rusų kalbos problema, sakė Lietuvos rusų mokyklų asociacijos pirmininkė Ela Kanaitė interviu Sputnik Lietuva metu.

  "Aš manau, kad diskusijos principas yra labai konstruktyvus, nes buvo proga pasisakyti daug kam. Ir man pačiai pavyko pasisakyti ir sutilpti į tris minutes. Iš esmės supratau, kad jie atidžiai klausosi, nes, kai kalbėjau apie vieną rekomendaciją mūsų šaliai, visų pirma, siekiant sustabdyti žmogaus teisių gynėjų persekiojimą švietimo srityje, baigiamojoje pastaboje buvo pasakyta, kad šie atvejai bus svarstomi", — sakė ji.

  "Pasaulis yra įvairus, pasaulis labai skirtingas, kiekvienas regionas turi savo problemų, ir praleidus dvi dienas šiame forume, mano kolegų iš Latvijos, Estijos problemos buvo išsakytos ir į jas buvo nedelsiant sureaguota. Jie atidžiai visa tai aptars ir bus pateiktos naujos rekomendacijos, susijusios su mūsų mintimis", — teigė Kanaitė.

  Anksčiau plenarinėje JT forumo mažumų klausimais 12-osios sesijos metu politikos apžvalgininkas "RuBaltic.Ru", ekonomistas ir politikos analitikas Aleksandras Nosovičius pranešė apie tautinių mažumų diskriminaciją Baltijos šalyse.

  Anot jo, Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje vaikai iš tautinių mažumų šeimų ir vaikai iš titulinių tautų šeimų turi nevienodas galimybes mokytis gimtąja kalba.

  Nosovičius pažymėjo, kad šiose šalyse vykdomos švietimo reformos, kuriomis siekiama visiškai panaikinti nacionalines mokyklas ir ugdymo procesą vykdyti tik valstybine kalba.

  Dar šia tema

  Įkyri idėja: kodėl Baltijos šalys JT GA sesijoje klimato klausimais prakalbo apie Rusiją
  Politologas: Baltijos šalių rusofobai "kovos" su Rusija, kol jiems už tai bus mokama
  Dvigubi standartai: Linkevičius papasakojo apie susitikimą su Olegu Sencovu
  Tegai:
  tautinės mažumos

  Svarbiausios temos