10:16 2019 Gruodžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  NATO naikintuvai, archyvinė nuotrauka

  Politologas: Estija neturi šansų įtikinti Erdoganą tuo, kuo neįtikino Trampas

  © Sputnik / Алексей Витвицкий
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Turkijos prezidentas nėra tas žmogus, kuris įsiklausys į ką nors, jei nematys apčiuopiamos naudos savo šaliai, mano politologas Rodionas Denisovas

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Estijos premjero Jurio Rato pareiškimas apie pasirengimą susitikti su Turkijos prezidentu keistas, nes premjeras neturi tokio didelio politinio svorio, kad galėtų bandyti kuo nors įtikinti Erdoganą, be to, tai nepavyksta net JAV prezidentui Donaldui Trampui, sakė politologas Rodionas Denisovas interviu Sputnik Lietuva metu.

  "Esmė ta, kad Erdoganas nėra tas žmogus, kurį galima kažkuo įtikinti, jei jam tai nėra naudinga. Net Donaldas Trampas iki šiol negali įtikinti Erdogano. <...> Nors kaip mandagus žmogus, jis [Erdoganas] formaliai išklauso, bet neįsiklauso... Vis dėlto čia vyksta dideli geopolitiniai žaidimai, ir Estijos žodis gali būti tarsi viena maža varnelė, bet nieko daugiau", — sakė politologas.

  Anksčiau Estijos ministras pirmininkas Juri Ratas pranešė, kad yra pasirengęs asmeniškai susitikti su Turkijos prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu tam, kad aptartų su juo NATO gynybos planus apsaugoti Baltijos šalis. Apie tai pranešė Estijos vyriausybė.

  Ministras pirmininkas pareiškė, kad yra visiškai normalu, jog NATO sąjungininkės persvarsto savo planus ir juos atnaujina. Jis taip pat pridūrė, kad visi aljanso nariai yra saugomi.

  Dar šia tema

  Džonsonas ir Trampas paskelbė apie NATO vienybės svarbą iškilus grėsmėms
  Ekspertas numatė didėjantį nesutarimą tarp NATO narių Rusijos klausimu
  Kremlius nerimauja dėl NATO planų padidinti karines išlaidas
  Tegai:
  Estija, JAV, Turkija, Redžepas Tajipas Erdoganas, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos