22:39 2020 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Nustebusių Latvijos sostinės svečių akivaizdoje Latvijos rusai žygiavo su šūkiais "Rankas šalin nuo rusų mokyklų!"

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Ketvirtadienio vakarą Rygoje vykusių eitynių, skirtų apginti švietimą rusų kalba Latvijoje, organizatoriai patenkinti jų rezultatu, RIA Novosti pareiškė vienas iš protesto akciją surengusios "Latvijos rusų sąjungos" pirmininkų Miroslavas Mitrofanovas.

  Dabar apie situaciją su rusų mokyklomis Latvijoje gali sužinoti visas pasaulis. Rygoje jau atidarytos kalėdinės mugės, ir užsieniečiai patraukė į Latvijos sostinę pramogauti. Nustebę užsienio piliečiai savo išmaniaisiais telefonais fiksavo eiseną, kurią organizavo partija "Latvijos rusų sąjunga" kartu su rusiškų mokyklų gynybos būstine.

  Žmonės rankose laikė žibintuvėlius ir įjungtus mobiliuosius telefonus, taip simbolizuodami kovą tarp šviesos ir tamsos. Protestuotojai taip pat laikė plakatus su užrašais rusų, latvių ir anglų kalbomis. Organizatorių duomenimis, eisenoje nuo Švietimo ir mokslo ministerijos pastato Senojoje Rygoje iki Laisvės paminklo dalyvavo apie tūkstantis žmonių.

  "Mes esame patenkinti rezultatu! Žiemos šalčio ir tamsos sąlygomis į žygį ginti rusiškas mokyklas susirinko daugybė latvių. Mane ypač sujaudino vaikai — pradinio mokyklinio amžiaus vaikai, kurie ėjo kolonos priekyje. Mes turime ateitį, nes mūsų vaikai kartu su mumis kovoja dėl rusiškų mokyklų ateities. Jie greitai mokosi. Jų karta neleis savęs apgauti ir neleis valdžiai pakartoti neteisybę, padarytą Latvijos rusų atžvilgiu pirmaisiais XXI amžiaus dešimtmečiais", — pasakė Mitrofanovas.

  Kartu jis pažymėjo, kad Latvijos rusakalbiai gyventojai turi susivienyti.

  "Mes patenkinti šiandienos žygiu. Tačiau mes turime suprasti, kad norint pasiekti rimtų pokyčių reikalinga vieninga visos rusų bendruomenės pozicija. Tačiau dėl klastingo korumpuoto pareigūno Ušakovo, kuris išlieka rusų bendruomenės lyderiu ir slepiasi nuo teisingumo užsienyje, požiūrio, turime pasikliauti būtent bendradarbiavimu su šiuolaikiškai mąstančiais latviais", — pažymėjo Mitrofanovas.

  Latvijos Seimas 2018 metų kovo 22 dieną galutiniame svarstyme priėmė Švietimo ir Visuotinio švietimo įstatymų pataisas, numatydamas, kad nuo 2019/20 mokslo metų vidurinių mokyklų etape tautinių mažumų mokyklose prasidės laipsniškas perėjimas prie mokymosi latvių kalba. Visas pervedimas į latvių kalbos mokymąsi turėtų būti baigtas 2021 metų rugsėjo 1 dieną.

  Latvijoje viena valstybinė kalba yra latvių. Rusų kalba, kuri yra gimtoji beveik 40% gyventojų, turi užsienio statusą.

  Dar šia tema

  Buvęs Latvijos švietimo ministras: rusų mokyklų pervedimas į latvių kalbą kenks valstybei
  Ekspertas: bet koks sprendimas Estijoje yra nukreiptas į derusifikaciją
  Rusijos tautinių mažumų atstovas JT pasmerkė rusofobiją Baltijos šalyse ir Ukrainoje
  Ekspertė: JT pažadėjo išnagrinėti tautinių mažumų problemas Baltijos šalyse
  Tegai:
  protesto akcija, rusakalbiai, rusų mokykla, Ryga, Latvija

  Svarbiausios temos