21:45 2020 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1088
 • RUB68.6934
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos užsienio reikalų ministerija tikisi aktyvesnės atitinkamų JT, ESBO ir Europos Tarybos struktūrų pozicijos rusų mokyklų diskriminacijos Estijoje klausimu

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerija dar kartą atkreipė dėmesį į tautinių mažumų diskriminaciją Estijoje, komentuodama rusų mokyklų uždarymą.

  Estijos valdžia tęsia destruktyvią švietimo rusų kalba naikinimo liniją, pabrėžė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

  Estijos Keilos mieste priimtas sprendimas nuo kitų mokslo metų uždaryti vienintelę joje esančią mokymo rusų kalba įstaigą, komentare sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir spaudos departamentas.

  Komentare pabrėžiama, kad Estijos valdžia kaip "argumentą" naudoja melagingą tezę apie poreikį integruoti rusakalbį jaunimą. Kaip skandalingo dviejų Kohtla-Jarvės rusų ir vienos estų gimnazijų sujungimo į vieną valstybinę gimnaziją, kurioje mokoma tik estų kalba, atveju, sprendimas su mokykla Keilos mieste buvo priimtas neatsiklausus moksleivių ir jų tėvų nuomonės. Be to, nevyriausybinėms organizacijoms, vykdančioms taikius protestus, gresia baudžiamasis persekiojimas.

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir spaudos departamentas priduria, kad Keilos ir Kohtla-Jarvės mokyklų likimas artimiausiu metu taip pat gali ištikti rusakalbių mokyklas Kalastėje ir Tartu.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija tikisi aktyvios atitinkamų JT, ESBO ir Europos Tarybos struktūrų pozicijos dėl diskriminuojančios Talino linijos tautinių mažumų švietimo srityje, kaip tai daro šios tarptautinės organizacijos, kai kalbama apie panašią situaciją kitose šalyse.

  Lapkričio pabaigoje Ženevoje vykusiame 12-ajame JT tautinių mažumų forume Estijos valdžios institucijų politiką kritikavo Dmitrijus Suchoroslovas, organizacijos "Estijos rusų mokykla" valdybos narys.

  Maskva ne kartą pasmerkė Baltijos šalių siekį sunaikinti švietimą rusų kalba. Anot Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, tautinių mažumų priespaudai kalbos atžvilgiu negali būti jokio pateisinimo, nes visa ši idėja yra skirta asimiliuoti rusakalbes mažumas. Kartu jis priminė, kad teisę į gimtąją kalbą reglamentuoja daugybė tarptautinių konvencijų.

  Rusų kalba Europos Sąjungoje
  © Sputnik /
  Rusų kalba Europos Sąjungoje

  Dar šia tema

  Ekspertas: Latvijos valdžia geriau persikels į "trobeles", nei įleis rusakalbius
  Vaikai, nepiliečiai ir automatas. Latvija nustos veisti "svetimus"
  Šiaurės šalys ketina išstumti Rusijos žiniasklaidą iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos
  Jūs laikykitės: kaip NATO ketina gelbėti Baltijos šalis nuo Rusijos
  Rusijos tautinių mažumų atstovas JT pasmerkė rusofobiją Baltijos šalyse ir Ukrainoje
  Ekspertė: JT pažadėjo išnagrinėti tautinių mažumų problemas Baltijos šalyse
  Tegai:
  diskriminacija, Estija, Užsienio reikalų ministerija, Rusija

  Svarbiausios temos