22:21 2020 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1085
 • RUB68.2075
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu teigė nematantis jokių perspektyvų ratifikuoti sienos sutartį su Rusija dėl nesutarimų 1920 metų Tartu taikos sutarties klausimu

  VILNIUS, gruodžio 9 — Sputnik. Pskovo srities gubernatorius Michailas Vedernikovas pasiūlė suteikti Rusijos pilietybę Estijos parlamento pirmininkui, kuris reikalavo grąžinti "aneksuotas" teritorijas, jei jis pasiryžęs "sekti paskui savo svajonę", rašo RIA Novosti.

  Anksčiau Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu teigė nematantis jokių perspektyvų ratifikuoti sienos sutartį su Rusija dėl nesutarimų 1920 metų Tartu taikos sutarties klausimu. Vėliau Estijos parlamento pirmininkas, Konservatyvios liaudies partijos EKRE narys Hennas Põlluaasas teigė, kad Rusija turėtų grąžinti "aneksuotas teritorijas" Estijai.

  "Tokie reikalavimai" nesuvokiami sveiku protu... Izborskas ir Pečorius yra du gražūs miestai, turintys nuostabią praeitį ir nuostabią gamtą. Daugelis žmonių svajoja čia gyventi, statyti namus, turėti vaikų, sulaukti senatvės... Jei ponas Põlluaasas yra pasirengęs įgyvendinti savo svajonę, siūlau jam ir visiems estams, norintiems gyventi Rusijoje, gauti mūsų pilietybę", — savo "Instagram" puslapyje rašė Vedernikovas.

  Jis taip pat išreiškė nuostabą dėl to, kad Estijos parlamento pirmininkas "visiškai nesidomi savo šalies istorija". Vedernikovas pakvietė Põlluaasą aplankyti Pskovo kraštą 2021 metais, kai bus renginiai Aleksandro Nevskio 800-osioms gimimo metinėms paminėti.

  "Mes galime nuvežti jį iki Peipaus-Pskovo ežero. Mes jiems parengėme šį kelią!" — pažymėjo Pskovo srities gubernatorius.

  Dar šia tema

  Estija planuoja iki 2026 metų užbaigti sienos su Rusija statybą
  Rusija patvirtino pasienio bendradarbiavimo susitarimus su Lietuva ir Estija
  Ekspertas: Lietuva pavydi, kad Estija aplenkė ją dialoge su Rusija
  Tegai:
  Rusija, Estija

  Svarbiausios temos