22:20 2020 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1085
 • RUB68.2075
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Bet kokios tokių vamzdynų infrastruktūros išlaidos atsiperka per ilgą laiką, todėl projektas per trumpą laiką nebus pelningas, mano ekspertas Jurijus Rykovas

  VILNIUS, gruodžio 9 — Sputnik. Diversifikuotas dujų tiekimas užtikrina Estijos saugumą. Tačiau Estija neturėtų tikėtis, kad naujasis "Balticconnector" vamzdynas atsipirks greitai, sakė Rusijos energetikos ir finansų instituto Energetikos skyriaus vedėjas Jurijus Rykovas interviu Sputnik Lietuva.

  "Dujotiekiai, praktiškai bet kokie, visi ilgalaikiai, turint omenyje, kad bet kokios infrastruktūros išlaidos, kaip įprasta, atsiperka per gana ilgą laiką. Žinoma, tai bus pelninga ilgalaikėje perspektyvoje, bet trumpuoju laikotarpiu — ne", — sakė jis.

  Tuo tarpu, pasak eksperto, SGD prekyba, nepaisant kliūčių, vystysis.

  "Dabar bendra tendencija — tiekimo diversifikacija. <...> Tai leidžia išlaikyti gana žemą dujų kainą. Todėl, jei kainos pradės kilti, SGD tiekimas bus iš karto naudingas. <...> Jei bendras kainų lygis kyla, SGD galima tiekti praktiškai bet kokiomis sąlygomis. Tai vėlgi padės sumažinti kainas, suvienodinti rinką. Todėl nemanau, kad bet koks, bet, žinoma, pagrįstas, vamzdynų skaičius trukdys SGD tiekimui", — sakė jis.

  Dujotiekis "Balticconnector", jungiantis Estiją ir Suomiją, bus pradėtas eksploatuoti sausio 1 dieną. Antžeminė vamzdyno dalis buvo užpildyta dujomis spalio 23 dieną, o povandeninė dalis — lapkričio pabaigoje.

  "Balticconnector" yra pirmasis dujotiekis tarp Estijos ir Suomijos, jungiantis abiejų šalių dujų tinklus.

  Jūrinės "Balticconnector" dalies ilgis sudarys 77 kilometrus, o antžeminės dalies — 55 kilometrus Estijoje ir 21 kilometrą Suomijoje. Taip pat buvo pastatytos kompresorių stotys abiejose Suomijos įlankos pusėse.

  Pasak Estijos dujų perdavimo operatoriaus "Elering", "Balticconnector" pralaidumas sudarys iki 7,2 mln. kubinių metrų per dieną. Projekto vertė — apie 300 mln. eurų, iš jų 206 mln. eurų skyrė Europos Sąjunga.

  Dar šia tema

  Ačiū Rusijos SGD: Lietuvoje padidėjo dujų importas per terminalą
  Į Lietuvą atvyko dar viena SGD partija iš Rusijos
  Žiniasklaida: sankcijos prieš "Nord Stream-2" įtrauktos į JAV gynybos biudžetą
  Tegai:
  SGD, dujotiekis, Estija

  Svarbiausios temos