06:26 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Rusijos ambasadoriaus Estijoje, diskusijos dėl "okupuotų" teritorijų grąžinimo ir žalos atlyginimą yra visiškai nepriimtinos, ir tik labiau blogina tarpvalstybinius santykius

  VILNIUS, gruodžio 10 — Sputnik. Rusija nutraukė "teritorijų aneksijos" ir kompensacijų Estijai už tariamą "sovietinę okupaciją" temą kartą ir visiems laikams, interviu RIA Novosti sakė Rusijos ambasadorius Estijoje Aleksandras Petrovas.

  "Aš remiuosi oficialiais Rusijos atstovų pareiškimais, pagal kuriuos bet kokie raginimai Rusijai grąžinti tariamai "aneksuotas" teritorijas yra nepriimtini. Tas pats pasakytina apie reikalavimus mūsų šaliai mokėti tam tikras kompensacijas už "sovietinę okupaciją". Šios temos uždarytos kartą ir visiems laikams", — sakė jis.

  Anot ambasadoriaus, "tokie raginimai daro didžiulę žalą Rusijos ir Estijos tarpvalstybiniams santykiams ir kliudo pagerinti jų bendrą atmosferą ir judėti pirmyn".

  Anksčiau Estijos užsienio reikalų ministras Urmasas Reinsalu teigė, kad Talinas turi teisę reikalauti iš Rusijos kompensacijos už "sovietinės okupacijos" padarytą žalą. Jis pažymėjo, kad aptarė šią temą su kolegomis iš Latvijos ir Lietuvos. Teisingumo ministerijoje įsteigta komisija pareiškė, kad vadinamosios "sovietinės okupacijos" žala sudarė maždaug 1,2 milijardo eurų.

  Estijos valdžia taip pat teigė, kad Rusija turėtų grąžinti valstybei penkis procentus "aneksuotos" teritorijos.

  Rusijos vadovybė ne kartą yra pareiškusi, kad negalima aptarti Baltijos šalių okupacijos 1940 metais TSRS.

  Baltijos šalių politikai nuolat kalba apie kovą su "sovietinės okupacijos" padariniais ir reikalauja atlyginti "žalą". Rusija pabrėžė, kad Baltijos šalys neturi teisinio pagrindo ko nors reikalauti.

  Maskva ne kartą pareiškė, kad Baltijos šalių įstojimas į TSRS 1940 metais neprieštaravo nė vienam to meto tarptautinės teisės punktui. Tarp šalių nebuvo karinio konflikto, o vietos valdžia netrukdė sovietų kariuomenei patekti į respublikų teritorijas ir išreiškė akivaizdų sutikimą. Be to, sovietmečiu Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje veikė nacionalinės valdžios struktūros.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad remiantis tuo negalima laikyti Baltijos šalių buvimo TSRS "okupacija".

  Dar šia tema

  "Okupacijos" palikimas: kaip TSRS laikais Lietuvoje įvyko techninė revoliucija
  Rusija sureagavo į Estijos URM pasisakymą apie tarybinę "okupaciją"
  Buvęs Rygos meras paaiškino, kodėl EP balsavo už antisovietinę rezoliuciją
  Tegai:
  Rusija, "sovietinė okupacija", Estija

  Svarbiausios temos