19:07 2020 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Dabar sostinė, nepaisant to, kad uostas bus jos administracinėje teritorijoje, negalės valdyti jo reikalų, mano Rygos meras Olegas Burovas

  VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. Rygos meras Olegas Burovas interviu Sputnik Lietuva pasakė, kad Latvijos vyriausybė perėmė Rygos uostų kontrolę neturėdama tam pagrindo.

  Anksčiau Sputnik Latvija pranešė, kad Latvijos vyriausybė nusprendė perimti Ventspilio ir Rygos uostų kontrolę. Latvijos  susisiekimo ministerija rengia uostų įstatymo pataisas.

  Prieš tai JAV valstybės iždo Užsienio aktyvų kontrolės tarnyba (OFAC) įvedė sankcijas Ventspilio merui Aivarui Lembergui ir jo kontroliuojamoms įmonėms, įskaitant Ventspilio laisvąjį uostą.

  Rygos meras Olegas Burovas pareiškė, kad Vyriausybė pasinaudojo proga perimti ir Rygos uosto kontrolę, nes sostinė niekaip nesusijusi su Lembergu.

  "Rygos miestas, nepaisant to, kad uostas yra jo administracinėje teritorijoje, nebeprižiūrės uosto, nekontroliuos jo. <...> Tam nėra paaiškinimo. Manau, kad jei Ventspilio uostas iš tikrųjų yra susijęs su ponu Lembergu, tai Ryga jokiu būdu nėra susijusi su Lembergo įtraukimu į JAV sąrašą. Tokį norą anksčiau išreiškė kai kurios partijos, kurios dabar formuoja Vyriausybę. Jie dabar tai paprastai daro. Šiuo atveju čia nėra jokios motyvacijos, ryšio. Jie tiesiog naudojasi proga ir išpildo savo norą", — pažymėjo meras.
  Tegai:
  Ryga, Latvija

  Svarbiausios temos