06:57 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Neatmetama, kad tokį pokytį lėmė tai, kad Estijoje, kaip ir kai kuriose kitose ES šalyse, padidėjo vidutinis darbo užmokestis, ir piliečiai grįžta į tėvynę

  VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Didžioji darbuotojų iš užsienio dalis į Suomiją atvyksta iš Ukrainos, praneša Suomijos portalas "Yle".

  Remiantis Imigracijos tarnybos duomenimis, per pastaruosius dvejus metus Ukrainos darbo migrantų skaičius netgi viršijo darbuotojų skaičių iš Estijos, ilgą laiką užėmusių pirmąją vietą.

  Praėjusių metų duomenimis, iš kaimyninės Estijos į Suomiją atvyko 1 200 žmonių, o iš Ukrainos — 1800.

  "Yle" duomenimis, šiems skaičiams gali turėti įtakos tai, kad Estijoje ir kai kuriose kitose ES šalyse padidėjo atlyginimai, pavyzdžiui, Lenkijoje, todėl Estijos darbuotojai grįžta į tėvynę.

  Ukrainos ekonominė padėtis negerėja, atlyginimai nedidėja ir vidutiniškai išlieka 350 eurų, todėl gyventojai veržiasi į ES šalis užsidirbti pinigų.

  Kaip rašo "Yle", tikslų ukrainiečių darbuotojų skaičių Suomijoje sunku nustatyti.

  Ukrainoje ir Baltijos šalyse dėl migracijos susiklostė sudėtinga situacija. Gyventojai palieka savo šalis, kad užsidirbtų pinigų. Tarp Baltijos šalių piliečių ypač populiari Didžioji Britanija, JAV ir Skandinavijos šalys. Ukrainiečiai vyksta į Lenkiją ir Baltijos šalis.

  Tiesa, Baltijos šalių valdžia jau išreiškė nepasitenkinimą atvykusiais ukrainiečiais. Estijos vyriausybė pritarė pasiūlymui, pagal kurį nuo šių metų lapkričio 1 dienos Ukrainos ir Baltarusijos piliečiams nebebus išduodamos nemokamos ilgalaikės vizos.

  Pažymima, kad naujasis reglamentas taikomas tik D tipo nacionalinei vizai, kuri išduodama ilgesniam kaip 90 dienų laikotarpiui buvimui Estijoje darbo, mokymo ar ilgalaikio gydymo tikslais.

  Atsakydamas į tai, Kijevas nusprendė neišduoti ilgalaikių vizų Estijos piliečiams.

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, iš kur migrantai dažniausiai atvažiuoja į Lietuvą ir kitas ES šalis
  Pasaulio bankas: migrantai padės Europos ir Centrinės Azijos ekonomikai
  Ekspertas: Baltijos šalių gyventojai Britanijai yra nepageidaujami migrantai
  Tegai:
  Suomija, Ukraina, Estija, migrantai

  Svarbiausios temos