12:30 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Daugybė NATO karinių pratybų, kurios vyko šiais metais ir planuojamos kitais, liudija, kad teiginiai apie aljanso "smegenų mirtį" yra melagingi, mano Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid

  VILNIUS, gruodžio 24 — Sputnik. Visose organizacijose, įskaitant NATO, kyla problemų, tačiau nereikia kalbėti apie aljanso "smegenų mirtį" — jos veiksmingumo įrodymas yra gausus karinių pratybų, kurios vyko šiais metais ir vyks ateinančiais, skaičius. Apie tai pareiškė Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid.

  "Be abejo, NATO "smegenys" nėra "mirusios" [kaip anksčiau teigė Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas — Sputnik]. Užtenka vien pagalvoti apie tai, kiek pratybų vyko šiais metais — tiek mūsų teritorijoje, tiek kitose Rytų Europos valstybėse. Ir kiek planuojama kitais metais", — interviu "ERR" teigė valstybės vadovė. Kartu ji pripažino, kad aljanse gali būti tam tikrų problemų, tačiau panašias problemas, pasak Kaljulaid, galima pastebėti visose organizacijose.

  Komentuodama balandžio mėnesį įvykusį susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, Kaljulaid pažymėjo, kad šio susitikimo metu buvo pasiekti nustatyti tikslai. Anot jos, tokie pokalbiai suteikia Estijai galimybę padėti formuoti Europos ir NATO santykius Rusijos atžvilgiu.

  Anksčiau Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas interviu žurnalui "The Economist" teigė, kad NATO visiškai prarado koordinavimą aljanso viduje, ir tai galima apibūdinti kaip "smegenų mirtį". Anot jo, aljansas nesuderina strateginių sprendimų tarp JAV ir kitų partnerių. Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas vėliau teigė, kad nepritaria aštriems Prancūzijos lyderio vertinimams.

  Dar šia tema

  NATO ruošiasi dideliam konfliktui. Ar bus karas?
  Ar tikrai NATO ruošiasi karui su Rusija? Ekspertų nuomonė
  Rusijos Baltijos laivynas: netoli Rusijos sienų pradėjo dažniau skraidyti NATO lėktuvai
  Tegai:
  Emanuelis Makronas, NATO, Kersti Kaljulaid, Estija

  Svarbiausios temos