16:13 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Latvijos vadovas pasiūlė respublikos gyventojams praėjus dešimčiai metų (2030-aisiais) palyginti dabartinį ir būsimą gyvenimą

  VILNIUS, gruodžio 24 — Sputnik. Latvijos prezidentas Egilis Levitas palinkėjo šaliai tapti "normalia" Europos valstybe per artimiausius dešimt metų, praneša Sputnik Latvija.

  Levitas Latvijos radijo eteryje pažymėjo, kad prasideda naujas dešimtmetis, ir patarė pažvelgti į asmeninį gyvenimą, į valstybės būklę, į situaciją pasaulyje ir prisiminti šiuos įspūdžius. O po dešimties metų, sausio 1 dieną, vėl pažvelgti į savo gyvenimą, šalį ir pasaulį ir palyginti, kiek jie pasikeitė.

  Prezidentas visiems palinkėjo, kad šis palyginimas būtų teigiamas tiek asmeniniame gyvenime, tiek Latvijos atžvilgiu.

  "Kad galėtume pasakyti, kad tapome normalia šiuolaikine Europos valstybe. Kaip ir visos kitos Europos valstybės. Kad nebeturėtume jokio ankstesnio režimo palikimo", — pasakė jis.

  Kalbėdamas apie "ankstesnį režimą" Levitas turėjo omenyje laikus, kai Latvija buvo Tarybų Sąjungos sudėtyje. Baltijos šalių politinis elitas reguliariai pareiškia apie kovą su "sovietinės okupacijos" padariniais ir reikalauja atlyginti "žalą".

  Rusija ne kartą pareiškė, kad trijų Baltijos šalių prisijungimas prie Tarybų Sąjungos 1940 metais atitiko tuo metu galiojusios tarptautinės teisės normas, todėl negali būti laikomas "okupacija".

  Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad tarp valstybių nebuvo karo veiksmų, o sovietų kariuomenė atvyko į respublikų teritoriją pagal susitarimą su vietos valdžia ir gavusi jų sutikimą. Taip pat Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje visą sovietmetį veikė nacionalinės valdžios institucijos.

  Tegai:
  "sovietinė okupacija", Kalėdos, Latvija

  Svarbiausios temos