18:48 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Sekdamos Estijos miesto Pernu pavyzdžiu, kelios Latvijos savivaldybės taip pat susimąstė apie naujametinių fejerverkų atšaukimą ir planuoja juos pakeisti šviesos ar lazerių šou

  VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Estijos Pernu miesto valdžia šiais metais atsisakė šventinių Naujųjų metų fejerverkų. Anot miesto valdžios, fejerverkai — tai beprasmis pinigų švaistymas, be to, tai pavojinga gyvūnams ir gamtai. Todėl buvo nuspręsta 2020-uosius švęsti be fejerverkų, o sutaupytus 4 tūkstančius eurų išleisti kitoms miesto šventinėms dekoracijoms.

  Panašų sprendimą gali priimti ir Latvijos miestas Sigulda, rašo "Tvnet.lv". Pasak Siguldos regioninės dūmos pirmininko Ugio Mitrevico, fejerverkai yra tikrai gražus ir jaudinantis vaizdas ir planuojant jo atsisakyti, reikia rasti jo vertą pakaitalą. Pavyzdžiui, lazerių ar šviesos šou. Tačiau, žinoma, toks veiksmų planas kainuos daugiau nei 4 tūkstančius eurų, kurie anksčiau buvo skirti fejerverkams. Mitrevicas pabrėžė, kad po to, kai savivaldybė gaus konkretų pasiūlymą iš šou organizatorių, bus vykdoma gyventojų apklausa.

  Verta paminėti, kad tokiuose miestuose kaip Daugpilis ir Liepoja, kur fejerverkams išleidžiama daugiau nei 10 tūkstančių eurų, vis dar negalvojama jų atsisakyti. Pasak Daugpilio mero Andrejaus Elksninio, mintis atsisakyti fejerverkų yra gera, tačiau pirmiausia reikia pasidomėti gyventojų nuomone, juk galiausiai "savivaldybė dirba jiems".

  "Tai kaip su šampanu — gerti arba negerti. Jei tai teikia džiaugsmo, šampano taurė labai tinka Naujųjų metų šventimui. Taip ir su fejerverkais — jei fejerverkai teikia džiaugsmo, tai svarbu. Mes ieškome alternatyvos — kas nutiktų, jei mes pakeistume fejerverkus lazerių šou? Gražu, pastebima? Pirma, tai yra brangiau. Antra, vėl tie patys apribojimai — jo negalima surengti esant dideliam vėjui", — sakė Liepojos miesto tarybos pirmininkas Janis Vilnitis.

  Rygos meras Olegas Burovas taip pat pažymėjo, kad prieš atsisakant fejerverkų būtina sužinoti Rygos gyventojų nuomonę šiuo klausimu.

  Dar šia tema

  Lukiškių kalėjimo kieme vyksta alternatyvios Kalėdos — video
  Šventėms pasiruošta! Pasaulio miestai belaukdami kalėdinio stebuklo
  Rumšiškės kviečia į Kalėdinio Blukio deginimą, kad atsikratytų negerovių
  Tegai:
  Naujieji metai, fejerverkai, Latvija

  Svarbiausios temos