10:05 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Pabėgėlių krizė (98)

  Palyginti su kitomis ES šalimis, šioje Baltijos šalyje nėra tokios didelės pašalpos, mano ekspertas Rodionas Denisovas

  VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Pabėgėlių netenkina sąlygos, kurias jiems gali pasiūlyti Estija, palyginti su kitomis ES šalimis, sakė politologas Rodionas Denisovas interviu Sputnik Lietuva.

  Pabėgėliai Paryžiuje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Ирина Калашникова

  "Jei laikytume tai tiesa, tai, be abejo, pagrindinė priežastis, kodėl — matyt, kadangi mūsų pašalpos nėra tokios didelės, sąlygos nėra tokios geros, kaip, pavyzdžiui, Suomijoje, Švedijoje ar Norvegijoje. Ir ne paslaptis, kad tie, kurie čia atvyksta, po kurio laiko kur nors toliau iš čia išvyksta, kur didesnės pašalpos, kur yra bendruomenės, įskaitant musulmonų bendruomenę", — pareiškė jis.

  Kita vertus, kaip teigė ekspertas, Estijos gyventojai vis dažniau gatvėse pastebi žmones, kuriuos galima identifikuoti kaip pabėgėlius.

  "Aš manau, kad tas pats tęsis artimiausiu metu, nors, vėlgi, man kyla klausimas, kodėl visgi Talino gatvėse atsiranda vis daugiau žmonių, kurie savo išvaizda primena pabėgėlius. Tai klausimas, kuris tikriausiai iškyla kiekvienam Estijos sostinės gyventojui", — sakė Denisovas.

  Tarp Baltijos šalių Lietuva sulaukė daugiausiai prieglobsčio prašymų — nuo metų pradžios pabėgėliai pateikė 485 paraiškas.

  Į Latviją šiais metais norėjo atvykti 145 žmonės, o į Estiją — 90. Be to, Baltijos šalys pateko tarp ES "antilyderių" pagal šių paraiškų skaičių.

  Apie Lietuvą ir Latviją prieinami tik pirmųjų dešimties šių metų mėnesių duomenys, o apie Estiją — nuo sausio iki lapkričio imtinai.

  Temos:
  Pabėgėlių krizė (98)

  Dar šia tema

  Gruzijos karo pabėgėlių stovyklose — lietuviškos saulės elektrinės
  JT generalinis sekretorius ragina sutelkti pasaulio pastangas padėti migrantams
  Politologas: ES gali pareikalauti, kad Estija priimtų Afrikos pabėgėlius
  Tegai:
  Europos Sąjunga, Baltijos šalys, Estija

  Svarbiausios temos