18:00 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (111)

  Agentūros pranešime rašoma, kad Sputnik Estija komanda dėkoja visiems, kurie palaikė ir vis dar palaiko juos šiomis sunkiomis dienomis

  VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. Sputnik Estija kolektyvas padėkojo visiems, palaikiusiems žurnalistus, kuriuos spaudžia Estijos valdžios institucijos, praneša RIA Novosti.

  "Sputnik Estija komanda dėkoja visiems, kurie palaikė ir palaiko mus šiomis sunkiomis dienomis. Ačiū, brangieji! Už laisvę!" — rašoma po vaizdo įrašu.

  "Mieli draugai, visi tie, kurie mus palaiko šiomis dienomis. Ačiū! Tiesiog taip atsitiko, kad dirbti Sputnike Europos valstybėje yra pavojinga. Apie tai sužinojome tik dabar. Mes su tuo gyvename jau ketverius metus. Ir net jei mus liko tik kelios dienos, mes jas dirbsime, kaip visada, profesionaliai", — vaizdo įraše pažymėjo agentūros darbuotojai.

  Sputnik Estija darbuotojai anksčiau gavo Policijos ir sienos apsaugos departamento laiškus su tiesioginiais grasinimais iškelti baudžiamąsias bylas, jei jie nenutrauks darbo su tarptautine naujienų agentūra "Rossija segodnia" iki 2020 metų sausio 1 dienos.

  Šie veiksmai grindžiami 2014 metų kovo 17 dieną Europos Sąjungos įvestomis sankcijomis, kurios taikomos daugeliui fizinių ir juridinių asmenų dėl įvykių Ukrainoje.

  MIA "Rossija segodnia" ir kanalo "RT" vyriausioji redaktorė Margarita Simonian kreipėsi į Estijos prezidentę Kersti Kaljulaid, ragindama neleisti areštuoti žurnalistų.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, komentuodamas situaciją aplink Sputnik Estiją, teigė, kad Rusijos valdžia padarys viską, kad palaikytų Sputnik darbą kitose šalyse.

  Anksčiau "RIA NovostI" pranešė, kad Estijos valdžios institucijų veiksmus koordinuoja Didžiosios Britanijos kuratoriai, į tai bus atsižvelgiama siekiant artimiausiu metu imtis simetriškų priemonių britų žiniasklaidos atžvilgiu Rusijoje.

  ESBO atstovas žiniasklaidos laisvės klausimais Harlemas Deziras penktadienį pareiškė, kad toliau stebės situaciją aplink agentūrą Sputnik Estija.

  Anksčiau jis paragino Estijos valdžią susilaikyti nuo nereikalingų žurnalistų darbo apribojimų. Žmogaus teisių tarybos vadovas Valerijus Fadejevas anksčiau taip pat kreipėsi į Estijos kanclerę Ulę Madisę (Ülle Madise), kad būtų užkirstas kelias "Rossija segodnia" žurnalistų teisių pažeidimams.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (111)

  Dar šia tema

  Atsakymo į Sputnik Estija kreipimąsi laukiama per 30 dienų
  Estijos užsienio reikalų ministerija pakomentavo situaciją aplink Sputnik
  Tegai:
  padėka, žodžio laisvė, Sputnik, Estija

  Svarbiausios temos