10:54 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (93)

  Kaip pažymėjo MIA "Rossija segodnia" spaudos tarnyba, patirtis rodo, kad nors Estijos valdžios institucijų grasinimai absurdiški, baudžiamasis žurnalistų persekiojimas šiandieninėje Europoje — realybė

  VILNIUS, gruodžio 31 — Sputnik. Sputnik Estijos darbuotojai buvo priversti nutraukti darbo santykius su redakcija nuo 2020 metų sausio 1 dienos dėl baudžiamosios atsakomybės grėsmės, teigiama oficialiame MIA "Rossija segodnia" spaudos tarnybos pranešime.

  "Dėl Estijos valdžios institucijų grasinimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn pagal straipsnį, kuriame numatytas galimas laisvės atėmimas iki 5 metų, Sputnik Estijos darbuotojai buvo priversti priimti sprendimą nutraukti darbo santykius su redakcija nuo 2020 metų sausio 1 dienos. Sputnik Estija ir MIA "Rossija segodnia" palaiko savo darbuotojus dėl šio sprendimo", — sakoma pranešime.

  Kaip pažymėjo spaudos tarnyba, patirtis rodo, kad nors Estijos valdžios institucijų grasinimai absurdiški, baudžiamasis žurnalistų persekiojimas šiandieninėje Europoje — realybė.

  "Mes nemanome, kad galima rizikuoti žmogaus laisve. Mes vertiname Estijos režimo veiksmus prieš savo šalies piliečius kaip atvirą persekiojimą, teisinį chaosą, totalitarizmo pasireiškimą ir grubiausią žodžio laisvės principų pažeidimą, neturintį precedento ES. Vienintelė žurnalistų "kaltė" — tai darbas rusų žiniasklaidoje", — nurodoma pareiškime.

  ESBO atstovas žiniasklaidos laisvės klausimais Harlemas Deziras, pasak spaudos tarnybos, jau pareiškė, kad individualių ES sankcijų taikymo Dmitrijui Kiseliovui išplėtimas visai agentūrai ir žurnalistams — didelė žiniasklaidos laisvės problema.

  "Mes imsimės visų būtinų teisinių ir kitų žingsnių, kad Sputnik žurnalistai galėtų dirbti nebijodami Estijos teisėsaugos institucijų baudžiamojo persekiojimo", — teigiama pranešime.

  Redakcijos darbas, kaip jie pridūrė spaudos tarnyboje, buvo sustabdytas, tačiau ateityje Sputnik Estija svetainė toliau dirbs. Prireiks laiko, kol viskas stabilizuosis.

  "Mes raginame visas tarptautines ir Europos organizacijas pareikšti savo poziciją dėl Estijos valdžios institucijų veiksmų. Kreipiamės visų pirma į JT, ES, ESBO, Europos Parlamentą ir "Reporterius be sienų". Dėkojame žurnalistų bendruomenei, visuomenės veikėjams, politikams ir tarptautinėms organizacijoms už paramą. Moralinė parama yra labai svarbi dabar ir bus reikalinga ateityje", — sakoma pranešime.

  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (93)

  Dar šia tema

  Rusijos žmogaus teisių komisarė kreipėsi į kolegą iš Estijos dėl spaudimo Sputnik
  Kiseliovas prisijungė prie Sputnik Estija palaikymo akcijos
  Zacharova papasakojo, koks bus atsakymas į situaciją su Sputnik Estija
  ESBO Sputnik Estijai keliamą spaudimą pavadino žiniasklaidos laisvės problema
  Tegai:
  MIA "Rossija segodnia", baudžiamasis persekiojimas, žurnalistai, Estija, Sputnik

  Svarbiausios temos