02:30 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (93)

  Pranešimas paskelbtas specializuotoje ET tinklalapio skiltyje, kur nurodoma, kad agentūros Sputnik Estija darbuotojai buvo priversti nutraukti darbo sutartis "dėl galimo baudžiamojo persekiojimo"

  VILNIUS, sausio 10 — Sputnik. Europos žurnalistų asociacija (EŽA) nusiuntė pranešimą apie agentūros Sputnik Estija žurnalistų teisių pažeidimus specializuotai Europos Tarybos platformai, "RIA Novosti" pasakojo profesinės asociacijos generalinis sekretorius Ricardo Gutierrezas.

  Anksčiau buvo pranešta, kad dėl Estijos valdžios institucijų grasinimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn pagal straipsnį, kuriame numatyta iki penkerių metų laisvės atėmimo bausmė, Sputnik Estija darbuotojai buvo priversti nutraukti darbą redakcijoje nuo 2020 metų sausio 1 dienos. Paskelbta, kad agentūra tęsia darbą ypatinguoju režimu.

  "Europos žurnalistų asociacijos vardu aš pranešiau apie šiuos Estijos policijos grasinimus Europos Tarybos žurnalistų apsaugos ir saugumo platformai", — teigė Gutierrezas.

  Atitinkamas pranešimas, kurio numeris 4/2020, iš tikrųjų paskelbtas specializuotoje Europos Tarybos tinklalapio skiltyje, kur nurodoma, kad agentūros Sputnik Estija darbuotojai buvo priversti nutraukti darbo sutartis "dėl galimo baudžiamojo persekiojimo" po to, kai Estijos policijos ir pasienio apsaugos departamentas atsiuntė agentūros darbuotojams laiškus su šiais grasinimais. Tuo pačiu svetainėje pateiktame pranešime pažymėta, kad "iš valstybės atsakymo dar negauta".

  MIA "Rossija segodnia" redakcija anksčiau paragino visas tarptautines ir Europos organizacijas pareikšti savo poziciją dėl Estijos valdžios institucijų veiksmų, visų pirma kreipiantis į JT, ES, ESBO, Europos Parlamentą ir organizaciją "Žurnalistai be sienų".

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, komentuodamas situaciją aplink Sputnik Estija, teigė, kad Rusijos valdžia padarys viską, kad palaikytų Sputnik darbą kitose šalyse.

  Šaltinis Maskvoje "RIA Novosti" teigė, kad Didžiosios Britanijos kuratoriai dalyvauja Estijos valdžios institucijų veiksmuose, į tai bus atsižvelgiama siekiant artimiausiu metu imtis simetriškų priemonių britų žiniasklaidos atžvilgiu Rusijoje.

  MIA "Rossija segodnia" vykdomasis direktorius Kirilas Višinskis, norėdamas paremti portalo "Sputnik Estija" darbuotojus, sukūrė "flash mobą" #SputnikSila.

  Akcijos simbolis yra geltona spalva nudažytas svarmuo, su anglišku užrašu "Got You Covered!" ("Pasikliauk mumis!").

  Akciją palaikė MIA "Rossija segodnia" generalinis direktorius Dmitrijus Kiseliovas, oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, Valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto narys Jevgenijus Primakovas, publicistas Armenas Gasparianas ir kt.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse

   

  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (93)

  Dar šia tema

  Rusijos žmogaus teisių komisarė kreipėsi į kolegą iš Estijos dėl spaudimo Sputnik
  Zacharova papasakojo, koks bus atsakymas į situaciją su Sputnik Estija
  Kiseliovas prisijungė prie Sputnik Estija palaikymo akcijos
  ESBO Sputnik Estijai keliamą spaudimą pavadino žiniasklaidos laisvės problema
  "Swedbank" uždarė Sputnik Estija darbuotojų sąskaitas
  Tegai:
  Estija, Sputnik, Europos Taryba

  Svarbiausios temos