09:52 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot parlamentaro, vietiniai gyventojai atsisako dirbti darbus, kurių imasi lietuviai, latviai ir lenkai

  VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Didžiajai Britanijai reikia darbo migrantų iš Baltijos šalių ir Lenkijos, nes vietiniai gyventojai nenori atlikti tam tikros rūšies darbų, pareiškė Latvijos Seimo deputatas Sandis Riekstinšas. Apie tai pranešė Sputnik Latvija su nuoroda į Latvijos žiniasklaidą.

  Parlamentaras papasakojo, kad jo pažįstamas, daržovių cecho savininkas, vertina latvių, lietuvių ir lenkų atvykimą. Pasak jo, be jų "nebūtų kam dirbti".

  "Mūsų žmonės tokio darbo nedirba, sako jis, mūsų šalyje aktyviai vystosi technologijos, o visuomenėje vyksta žmonių bukinimo procesas. <...> Tos pačios bulvės, kurias nulupa, nuplauna, fasuoja ir veža į parduotuvę. Jis sako: mūsų jaunimas mano, kad jos tokios iškart ir užauga parduotuvėje. Tai sako vietinis žmogus", — sakė Riekstinšas.

  Daugelis Baltijos ir Rytų Europos šalių gyventojų nuolat išvyksta dirbti į kitas ES šalis, tarp jų ir į Britaniją.

  Visų pirma, lietuviai mano, kad ten galės užsidirbti pragyvenimui ir gyventi tinkamomis sąlygomis, tačiau dažnai jų lūkesčiai nepasiteisina ir daugeliu atvejų darbdaviai jais netgi naudojasi kaip vergais. Artėjančio "Brexit" fone imigrantų iš Lietuvos, Latvijos ir kitų skurdžių ES šalių likimas tampa vis neaiškesnis.

  Daugelis Europos šalių, tarp jų ir Lietuva, nerimauja dėl Britanijos pasitraukimo iš ES, nes tai atneš didelius ekonominius nuostolius, ypač jei "Brexit" įvyks be susitarimo. Vis dėlto kai kurie tyrėjai mano, kad nepaisant to, ar bus sudarytas susitarimas su ES ar ne, labiausiai nukentės Rytų Europos ir Baltijos šalių ekonomika, nes šios valstybės gyvena iš Europos fondų dotacijų.

  Dar šia tema

  Lietuviai prieš darbo migrantus
  Politologas: neįtikėtina, kaip Baltijos šalys pasiryžo demaršui prieš migrantus ES
  Ekspertas: Baltijos šalių gyventojai Britanijai yra nepageidaujami migrantai
  Tegai:
  Lietuva, Latvija, Estija, Didžioji Britanija, darbo migrantai

  Svarbiausios temos