05:31 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pernai Rusijos anglių terminalo rodikliai Baltijos regione du kartus viršijo Latvijos uostų rezultatus

  VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Terminalai ir uostai Baltijos šalyse praranda perkrovimo apimtis, nes Rusijos anglių gamintojai pradėjo gabenti krovinius per savo uostus, rašo Sputnik Latvija.

  Pernai Rygos uostas pergabeno 10,4 mln. tonų anglių, tai yra 27,2 procento mažiau nei 2018 metais (kai šis skaičius buvo 14,2 mln. tonų).

  Perkrovimai Ventspilio uosto šiek tiek padidėjo — 5,8 proc. Tačiau, kaip pabrėžia geležinkelio bendrovės "Baltijas Ekspresis" vadovas Maris Bremze, šis rezultatas buvo pasiektas dėl darbo pirmame metų pusmetyje.

  Savo ruožtu Rusijos terminalas Baltijos šalyse "Rosterminalugol" padidino perkrovimą 23 procentais, beveik pasiekdamas 2017 metų rekordinį lygį, kuris siekė 25 milijonus tonų.

  Pasak bendrovės spaudos tarnybos, aukšti rezultatai buvo pasiekti dėl visų gamybos operacijų automatizavimo, taip pat dėl padidėjusio veiksmų sinchronizavimo lygio su partneriais geležinkelių ir jūrų transporto srityje.

  Be to, nuo spalio 1 dienos Rusijos anglių kompanijos gavo nuolaidą nuo "Rusijos geležinkelių" prekių Šiaurės-Vakarų eksporto uostų kryptimi gabenimui.

  Anksčiau panaši nuolaida buvo įvesta Azovo-Juodosios jūros baseino uostų kryptimi. Po to anglių išsiuntimo mastas padidėjo 30 procentų.

  Baltijos šalys mano, kad Rusijos Federacija nusiteikusi "atimti iš Baltijos šalių tranzitą", tačiau Rusija sako, kad nenori priklausyti nuo šalių, kurios demonstruoja nedraugišką ir nestabilų požiūrį į ją.

  Praėjusių metų pirmąjį pusmetį Rusija 20 procentų (iki 21,35 milijono tonų) sumažino eksportuotų krovinių perkrovimo apimtį Baltijos šalių, Ukrainos ir Suomijos uostuose.

  Dar šia tema

  Rusijos uostų valdyba atskleidė kovos dėl krovinių su Baltijos uostais detales
  Putinas kalbėjo apie milžinišką Rusijos uostų plėtros šuolį po TSRS laikų
  Rusija prives Baltijos šalių jūrų uostus prie bankroto, rašo Lenkijos žiniasklaida
  Klaipėdoje parodytas robotizuotas Klaipėdos uosto maketas
  Tegai:
  Latvija, Baltijos šalys, Rusija, uostas

  Svarbiausios temos