06:45 2020 Balandžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.0936
 • RUB86.4750
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Potencialiais prekybos partneriais taip pat laikomi Ukraina, Lenkija, Kazachstanas ir Azerbaidžanas

  VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Minskas ieško alternatyvių naftos tiekimo galimybių Baltijos šalyse ir kai kuriose kitose valstybėse, pareiškė Baltarusijos ministro pirmininko pirmasis pavaduotojas Dmitrijus Krutojus. Apie tai pranešė agentūra "BelTA".

  Krutojus pažymėjo, kad šiandien naujų niuansų derybose su Rusija dėl naftos tiekimo nėra. Pasak jo, Baltarusija mano, kad esant dabartinei situacijai nėra prasmės mokėti Rusijos naftos kompanijoms premijas tokio dydžio, dėl kurio buvo susitarta 2011 metais, nes tai ekonomiškai netikslinga.

  "Vyksta derybų procesas. Mes visiems išsiuntėme savo pasiūlymus. Manome, kad bet kokiu atveju jiems atsisakyti Baltarusijos rinkos labai sunku: mes esame stambūs Rusijos naftos vartotojai — apie dešimt procentų Rusijos eksporto", — sakė ministro pirmininko pavaduotojas.

  Krutojus pridūrė, kad šiuo metu vyksta aktyvios derybos dėl Rusijos naftos pakeitimo alternatyviais tiekimais.

  "Manau, kad čia netrukus gausime ir alternatyvių konkretaus naftos tiekimo variantų... Visos galimos šalys: Ukraina, Lenkija, Baltijos šalys, Kazachstanas, Azerbaidžanas. Dabar mes sprendžiame šią problemą", — sakė jis.

  Sausio 1 dieną Rusija dėl su kainomis susijusių nesusipratimų nutraukė naftos tiekimus į Baltarusiją, tačiau po kelių dienų jie atsinaujino. Bendrovė "Belneftechim" paskelbė apie pirmos sutarties su Rusijos naftos kompanija be kainų pakeitimų sudarymą. Kol kas kalbama apie metinį susitarimą.

  Šiuo metu naftą Baltarusijai tiekia verslininkui Michailui Gucerievui priklausančios įmonės. Tik šios Rusijos kompanijos sutiko tiekti naftą be premijų, kurias sumažinti reikalauja Minskas.

  Dar šia tema

  ES ir Baltarusija pasirašė vizų režimo supaprastinimo ir readmisijos susitarimus
  Minskas nesieja naftos tranzito mokesčio su derybomis su Rusija
  Tegai:
  nafta, Baltijos šalys, Baltarusija

  Svarbiausios temos