03:55 2020 Gegužės 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0991
 • RUB78.1096
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (93)

  Estijos ministerija tvirtina, kad taiko sankcijas ne Sputnik darbuotojams, o laikosi ES sankcijų asmeniškai Dmitrijui Kiseliovui

  VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Estijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Urmas Reinsalu sankcijas Sputnik Estija pavadino "Europos gynybos" klausimu.

  Jis paaiškino, kad Talinas vykdo ES sankcijų politiką ne prieš Sputnik, o prieš MIA "Rossija segodnia" generalinį direktorių Dmitrijų Kiseliovą, kuriam buvo paskirtos asmeninės sankcijos.

  "Tai neturi nieko bendro su žiniasklaidos laisve, visa tai susiję su gynybos apsauga, Europos gynyba, laisve", — RIA Novosti sakė Reinsalu per tarptautinį politologų forumą "Raisina Dialogue".

  Kaip sakė Sputnik Estija vadovė Jelena Čeryševa televizijos kanalo "ETV+" laidoje, Estijos valdžia tvirtina, kad MIA "Rossija segodnia" kontroliuoja Kiseliovas, "nes jis deda parašus".

  Čerysheva pabrėžė, kad "Rossija segodnia" yra federalinė Rusijos žiniasklaida, unitarinė įmonė, kuriai netaikomos jokios sankcijos, o Kiseliovas yra tik samdomas asmuo.

  Padėtis aplink Sputnik

  Gruodį paaiškėjo, kad Sputnik Estija darbuotojai gavo Policijos ir sienos apsaugos departamento laiškus su tiesioginiais grasinimais iškelti baudžiamąjį bylą prieš juos, jei jie nenutrauks darbo santykių su MIA "Rossija segodnia".

  Dėl to žurnalistai buvo priversti tai padaryti, o Sputnik Estija tinklalapis nuo sausio 1 dienos perėjo prie darbo nepaprastuoju režimu.

  MIA "Rossija segodnia" Estijos valdžios institucijų veiksmus vadino atviru persekiojimu, neteisėtumu ir šiurkštų žodžio laisvės principų pažeidimu ir kreipėsi į visas tarptautines ir Europos organizacijas, įskaitant JT, ES, ESBO, Europos Parlamentą ir "Reporterius be sienų".

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad Maskva padarys viską, kad palaikytų Sputnik darbą kitose šalyse. Užsienio reikalų ministerija pasmerkė Talino veiksmus ir pažadėjo imtis atsakomųjų priemonių.

  ESBO atstovas žiniasklaidos laisvės klausimais Harlemas Deziras pažymėjo, kad Estijos valdžios institucijų noras išplėsti asmenines sankcijas Kiseliovui, taikant jas Sputnik komandai Estijoje, kelia problemų žiniasklaidos laisvės srityje.

  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (93)

  Dar šia tema

  Sputnik Estija pradėjo dirbti nepaprastuoju režimu
  EŽA kreipiasi į Europos Tarybą dėl situacijos aplink Sputnik Estija
  Valstybės Dūma Estijos nusivylimą Rusija pavadino absurdišku
  Tegai:
  MIA "Rossija segodnia", Dmitrijus Kiseliovas, Estija, Sputnik

  Svarbiausios temos