04:13 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Estijos parlamentaras papasakojo apie "gerų pažįstamų rusų" pareiškimus, kuriuose teigiama, kad iš Maskvos kilo "karinė grėsmė"

  VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Riigikogu deputatas, buvęs gynybos pajėgų vadas generolas Ants Laaneots įvertino "Rusijos agresijos" prieš Baltijos šalis galimybę. Tai praneša portalas ERR.

  Anot Estijos politiko, 2014 metais, po įvykių Ukrainoje, "geri pažįstami rusai" jam pasakė: "Kai tik Rusija užbaigs su Ukraina, ateis Baltijos šalių eilė".

  Dabartinis Estijos gynybos pajėgų vado pavaduotojas generolas majoras Indrekas Sirelis mano, kad šis scenarijus yra tikėtinas, ir laikosi nuomonės, kad šiuo atveju "būtina turėti pakankamai gynybinių pajėgų".

  "Pažiūrėsime, kaip elgsis rytinis kaimynas. 2015 metais buvo atkurta pirmoji gvardijos tankų armija. Tai 650-700 tankų. Tai įrankis, kuris buvo ir yra naudojamas tik puolimui", — pridūrė Laaneots.

  Buvęs Estijos gynybos pajėgų vadas yra žinomas dėl savo antirusiškų ir rusofobinių pareiškimų. Praėjusį lapkritį Laaneots teigė, kad Rusija pradėjo "persiginklavimą" ir "ruošiasi agresijai".

  Rusijos ambasada Estijoje patarė jam "išlipti iš tanko" ir imtis tiesioginio savo pareigų atlikimo. Diplomatinė tarnyba priminė, kad generolas ilgus metus tarnavo sovietų armijoje, ir padarė prielaidą, kad jis yra įpratęs "matyti išorinį pasaulį per tanko taikiklį".

  Baltijos šalys nuolat skelbia apie didėjančią "Rusijos grėsmę". Jų valdžia dažnai prašo NATO sudaryti jų teritorijose karinius kontingentus.

  Maskva pažymėjo, kad per pastaruosius kelerius metus aljanso karių skaičius išaugo septynis kartus. Gynybos išlaidos taip pat auga dalyvaujančiose šalyse — pernai jos viršijo vieną trilijoną dolerių, tai yra 22 kartus daugiau nei Rusijos išlaidos šioje srityje.

  Savo ruožtu Rusija ne kartą Vakarų šalims leido suprasti, kad nesiruošia nieko pulti. Anot Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO naudojasi esama padėtimi, kad sutelktų savo karines pajėgas rytiniame flange.

  Dar šia tema

  Vilnius tapo lyderiu tarp Baltijos šalių pagal kylančias dyzelino kainas
  Nausėda nori, kad Astravas taptų "visos Europos Sąjungos problema"
  Linkevičius: panika dėl Astravo AE gali pakenkti investicijoms Lietuvoje
  Lavrovas Sputnik Estija situaciją pavadino "ES reputacijos dėme"
  Tegai:
  Rusija, Ukraina, Baltijos šalys, Estija

  Svarbiausios temos