10:49 2020 Balandžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.0906
 • RUB85.8405
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Svarbiausias klausimas Minskui — naftos gabenimo per Baltijos uostus, o ne tiesiai iš Rusijos, kaina, mano energetikos ekspertas Aleksejus Gromovas

  VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Baltijos šalys tik apsidžiaugs Lukašenkos pareiškimu, nes jos praranda krovinių apyvartą dėl Rusijos uostų statybos Baltijos šalyse, sakė Energetikos ir finansų instituto direktorius Aleksejus Gromovas interviu Sputnik Lietuva.

  "Baltijos šalys tuo tik apsidžiaugs todėl, kad pastaraisiais metais Rusija nuosekliai mažino naftos krovinių perkrovimą per Baltijos uostus ir perkėlė juos į savo uostus, įkurtus Baltijos jūroje. Be to, padidėjusi krova Baltijos uostuose patenkins, pavyzdžiui, Baltarusijos naftos kiekį, ir, be abejo, Baltijos šalys suvoks tai kaip teigiamą signalą. Žinoma, svarbiausias klausimas yra, ar ši nafta bus pigesnė Baltarusijai? Remiantis ekspertų vertinimais, dėl to kyla didelių abejonių. Baltarusija greičiau gaus naftą panašiomis ar dar brangesnėmis kainomis. Todėl nemanau, kad Baltarusijos paskelbti žingsniai bus ekonomiškai perspektyvūs", — sakė ekspertas.

  Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad respublika nori gauti 30 procentų reikiamos naftos per Baltijos uostus, 30 procentų per Ukrainą ir 30–40 procentų iš Rusijos.

  Pasak Baltarusijos vadovo, visų pirma dėl vadinamojo mokesčių manevro Rusijoje naftos kainos Baltarusijai didėja. Šiuo atžvilgiu mažėja respublikos biudžeto pajamos, prastėja dviejų didelių Baltarusijos naftos perdirbimo gamyklų efektyvumas.

  Dar šia tema

  Ekspertas: reversinis naftos tiekimas per Latviją Baltarusijai brangiai apsieis
  Ekspertas: Norvegijos naftos tiekimas — Baltarusijai lašas jūroje
  Lietuva Baltarusijai pristatys norvegiškos naftos partiją
  Tegai:
  Baltarusija, Baltijos šalys, Rusija, nafta, uostas

  Svarbiausios temos