15:15 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Estijoje po nepriklausomybės atkūrimo 1991 metais piliečiais tapo tik tie, kurių tėvai arba jie asmeniškai gyveno šalyje iki 1940 metų

  VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Estijos vyriausybė ketvirtadienį priėmė sprendimą suteikti pilietybę 36 šalies gyventojams, rašoma Estijos vyriausybės pranešime.

  "Vyriausybė patvirtino sprendimą suteikti pilietybę 31 asmeniui, atitinkančiam įstatymo reikalavimus jai gauti. Šiuo metu jie neturi jokios pilietybės. Vyriausybė taip pat suteiks pilietybę tėvui ir jo nepilnamečiam vaikui, taip pat motinai ir jos nepilnamečiam vaikui, su sąlyga, kad tėvai atsisakys Rusijos Federacijos pilietybės, taip pat numatytas pilietybės grąžinimas asmeniui, netekusiam jos nepilnametystėje", — sakoma pranešime.

  Estijoje po nepriklausomybės atkūrimo 1991 metais piliečiais tapo tik tie, kurių tėvai arba jie asmeniškai gyveno šalyje iki 1940 metų. Likusieji privalo išlaikyti valstybinės kalbos ir estų kalbos žinių egzaminus ir estų kalba atsakyti į klausimus apie Konstitucijos ir Pilietybės įstatymo pagrindus.

  Iš viso respublikoje gyvena daugiau kaip 1,3 milijono žmonių. Estijoje gyvena daugiau nei 100 tūkstančių Rusijos piliečių. Apie 70 tūkstančių gyventojų neturi pilietybės.

  2019 metais Estijos pilietybę gavo 732 žmonės. Pastaraisiais metais Estija ne kartą buvo kritikuojama Rusijos ir tarptautinių organizacijų dėl daugybės šalies piliečių.

  Dar šia tema

  Estijos parlamento pirmininkui pasiūlyta suteikti Rusijos pilietybę
  Per ketvirtį amžiaus Latvijoje pilietybė suteikta mažiau nei 150 tūkst. žmonių
  Tegai:
  Estija

  Svarbiausios temos