22:13 2021 Kovo 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.2028
 • RUB88.6885
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (122)

  Ambasada priminė, kad nuo sausio 1 dienos dėl atviro Estijos valdžios spaudimo Rusijos naujienų agentūrai Sputnik biuro veikla Taline buvo nutraukta

  VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Rusijos ambasada Estijoje paragino šalies valdžią suteikti Sputnik žurnalistams galimybę grįžti prie savo profesinių pareigų. Apie tai pranešė Sputnik Estija.

  "Norėtųsi, kad Estija prisimintų apie tarptautinius įsipareigojimus, susijusius su žodžio laisve, ir suteiktų Sputnik Estija darbuotojams galimybę grįžti prie savo profesinių pareigų", — teigiama trečiadienį Rusijos diplomatinės atstovybės tinklalapyje paskelbtame pranešime.

  Ambasada priminė, kad nuo sausio 1 dienos dėl atviro Estijos valdžios spaudimo Rusijos naujienų agentūrai Sputnik biuro veikla Taline buvo nutraukta. Tūkstančiai šios svetainės žiūrovų ir klausytojų prarado galimybę gauti objektyvią informaciją, atitinkančią visus žurnalistinės etikos punktus.

  "Iš savo pusės jau ne kartą įvertinome tokias precedento neturinčias priemones, kuriomis užčiaupiami nepageidaujami žurnalistai. Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas apie tai kalbėjo neseniai surengtoje 2019 metų rezultatų spaudos konferencijoje, išreikšdamas pasipiktinimą dėl valstybės-ES narės veiksmų, prieštaraujančių deklaruojamoms ir saugomoms vertybėms Europoje, prieš Sputnik Estiją", — pažymėjo ambasada.

  Gruodį Sputnik Estija darbuotojai gavo Policijos ir sienos apsaugos departamento laiškus su tiesioginiais grasinimais iškelti baudžiamąją bylą prieš juos, jei jie nenutrauks darbo santykių su MIA "Rossija segodnia" iki šių metų sausio 1-osios.

  Šie veiksmai neva pateisinami nuo 2014 metų kovo 17 dienos Europos Sąjungos taikomomis sankcijomis daugeliui fizinių ir juridinių asmenų, galimai susijusių su Ukrainos įvykiais.

  Tačiau ES sankcijos buvo įvestos ne prieš MIA "Rossija segodnia", į kurią įeina Sputnik, bet asmeniškai prieš agentūros generalinį direktorių Dmitrijų Kiseliovą.

  Estijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Urmas Reinsalu ketvirtadienį RIA Novosti sakė, kad jo šalis vykdo ES sankcijų politiką ne prieš Sputnik, o atsižvelgdama į Kiseliovui nustatytas asmenines sankcijas.

  Sputnik Estija žurnalistai buvo priversti tai padaryti ir nuo sausio 1 dienos perėjo prie darbo nepaprastuoju režimu.

  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (122)

  Dar šia tema

  EŽA kreipiasi į Europos Tarybą dėl situacijos aplink Sputnik Estija
  Estijos URM sankcijas Sputnik pavadino "Europos gynybos" klausimu
  MIA "Rossija segodnia" kreipėsi į IFJ ir RSF dėl Sputnik Estijos
  Tegai:
  Talinas, Rusijos ambasada, Sputnik, Estija

  Svarbiausios temos