03:18 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  JAV Iždo departamentas gruodį įvedė sankcijas 17 asmenų, įskaitant Serbijos, Latvijos, Kambodžos ir Venesuelos piliečius, tarp jų yra Ventspilio meras ir vienas turtingiausių Latvijos žmonių Aivaras Lembergas

  VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. JAV sankcijų įvedimas Latvijos Ventspilio miesto merui Aivarui Lembergui turi abejotiną teisinį pagrindą, trečiadienį žurnalistams pareiškė buvęs Latvijos ministras pirmininkas Indulis Emsis, praneša RIA Novosti.

  Nord Stream-2, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Григорий Сысоев

  JAV Iždo departamentas dar gruodžio 9 dieną įvedė sankcijas 17 asmenų, įskaitant Serbijos, Latvijos, Kambodžos ir Venesuelos piliečius, ir 29 šių šalių juridinių asmenų atžvilgiu "Globalaus Magnickio akto" ribose. Ventspilio meras ir vienas turtingiausių Latvijos žmonių Aivaras Lembergas taip pat pateko į sąrašą. Po to jis pareiškė, kad atsistatydino iš Ventspilio laisvojo uosto valdybos nario pareigų.

  "Man gėda, kad kažkokia telegrama neaišku iš kur... tai nėra latviška struktūra, ji su mumis neturi nieko bendro, o mes turime į tai reaguoti. Tai absoliučiai nepriimtina tautinei savimonei, kad tokie pareiškimai lieka be teisinio įvertinimo. Sankcijų įvedimas Ventspilio merui turi abejotiną teisinį pagrindą", — žurnalistams sakė Emsis.

  Jis taip pat sukritikavo JAV, kurios įvedė sankcijas Ventspilio merui, argumentus.

  "Visa tai "bla bla bla". Tam nėra jokio teisinio pagrindo. To nepatvirtina nė vienas dokumentas. Latvija dar kartą parodė, kad jos valstybinė savimonė yra labai žemo lygio. Tai liūdna, gėdinga ir bloga. Jei yra kokių nors problemų, jos turi būti sprendžiamos teisinėje valstybėje", — pasakė Emsis.

  Latvija yra ES narė nuo 2004 metu. Respublika išlieka viena skurdžiausių iš visų šios Sąjungos valstybių narių.

  Dar šia tema

  JAV sankcijos padeda Rusijai didinti naftos eksportą
  Tegai:
  merai, sankcijos, JAV, Latvija

  Svarbiausios temos