21:49 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (122)

  Anksčiau Sputnik Estija žurnalistai buvo priversti išeiti iš darbo ir nuo sausio 1 dienos perėjo prie darbo nepaprastuoju režimu

  VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Rusijos Federacijos delegacija Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos žiemos sesijoje iškels žiniasklaidos Europoje laisvės klausimą ir situaciją dėl spaudimo Sputnik Estija žurnalistams, pareiškė Rusijos delegacijos vadovas, Valstybės Dūmos pirmininko pavaduotojas Piotras Tolstojus.

  "Mes planuojame informuoti pranešėją ir kitus kolegas apie Sputnik Estija diskriminaciją ir žurnalistų teisių pažeidimus Ukrainoje", — cituoja Tolstojų RIA Novosti.

  "Vienintelis dalykas, kurį noriu pasakyti: kadangi ataskaita (apie žodžio laisvę ir grėsmę žiniasklaidai Europoje, ją pristatys sausio 28 dieną) jau buvo parašyta remiantis, mūsų manymu, absoliučiai melaginga ir neobjektyvia Londono platforma, kurią remia tam tikros antirusiškos jėgos, mes nepripažįstame šios platformos ir nemanome, kad net įmanoma įnešti pataisas į šį dokumentą. Mes griežtai balsuosime prieš šį dokumentą tiek komiteto posėdyje, tiek asamblėjos posėdyje", — pabrėžė parlamentaras.

  Gruodį Sputnik Estija darbuotojai gavo Policijos ir sienos apsaugos departamento laiškus su tiesioginiais grasinimais iškelti baudžiamąją bylą prieš juos, jei jie nenutrauks darbo santykių su MIA "Rossija segodnia" iki šių metų sausio 1-osios.

  Šie veiksmai neva pateisinami nuo 2014 metų kovo 17 dienos Europos Sąjungos taikomomis sankcijomis daugeliui fizinių ir juridinių asmenų, galimai susijusių su Ukrainos įvykiais.

  Tačiau ES sankcijos buvo įvestos ne prieš MIA "Rossija segodnia", į kurią įeina Sputnik, bet asmeniškai prieš agentūros generalinį direktorių Dmitrijų Kiseliovą.

  Estijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Urmas Reinsalu ketvirtadienį RIA Novosti sakė, kad jo šalis vykdo ES sankcijų politiką ne prieš Sputnik, o atsižvelgdama į Kiseliovui nustatytas asmenines sankcijas.

  Sputnik Estija žurnalistai buvo priversti tai padaryti ir nuo sausio 1 dienos perėjo prie darbo nepaprastuoju režimu.

  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (122)

  Dar šia tema

  MIA "Rossija segodnia" kreipėsi į IFJ ir RSF dėl Sputnik Estijos
  Estų nuomonė: Sputnik Estija veiklos sustabdymas — cenzūra
  Lavrovas Sputnik Estija situaciją pavadino "ES reputacijos dėme"
  Tegai:
  Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), Rusija, Estija, Sputnik

  Svarbiausios temos