05:19 2020 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.0835
 • RUB68.7554
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Šalies susisiekimo ministras Talis Linkaitis pareiškė, kad valstybė gali svarstyti tokių investicijų klausimą tuo atveju, jei yra atitinkamų krovinių ir parengtis juos siųsti

  VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Latvija yra pasirengusi apsvarstyti galimybę investuoti į uostų terminalus, jei dabar privatūs savininkai neturi galimybės priimti kokių nors krovinių rūšių. Apie tai pareiškė Latvijos susisiekimo ministras Talis Linkaitis, praneša Sputnik Latvija.

  Navapolacko naftos perdirbimo įmonė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Всеволод Тарасевич

  Taip politikas pakomentavo pranešimus apie tai, kad įmonės Ventspilyje atsisakė perkrauti Minskui skirtą Norvegijos naftą, ir todėl krovinys nuvyko į Klaipėdą. Anksčiau apie tai papasakojo Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius.

  Linkaitis pareiškė, kad Latvijos uostai turi galimybę perkrauti naftos produktus Baltarusijai abiem kryptimis, tačiau uostuose veikiantys terminalai yra privatūs, todėl jų savininkai sprendimus priima remdamiesi savo verslo interesais.

  "Negaliu pasakyti, kad verslininkai nebuvo susidomėję. Tikriausiai jie nepasiekė tinkamų ekonominių sąlygų", — pasakė jis.

  Ministras pažymėjo, kad būtų gerai, jei kai kurie terminalai būtų valstybiniai.

  "Baltarusija taip pat yra įpratusi bendradarbiauti su vyriausybinėmis struktūromis. Turime išsiaiškinti, ar galime investuoti lėšas. Jei yra krovinių, yra parengtis juos siųsti, bet nėra terminalo, kur juos būtų galima aptarnauti, valstybė pasirengusi apsvarstyti tokias investicijas", — cituoja Linkaičio žodžius Sputnik Latvija.

  Anksčiau Ventspilio uosto valdytojas Andris Purmalis padarė prielaidą, kad vietiniai terminalai galėjo atsisakyti perkrauti naftą Baltarusijai dėl techninių priežasčių.

  Pirmoji Baltarusijos nupirktos norvegiškos naftos partija į Novopolocko geležinkelio stotį atkeliavo sekmadienį. Prognozuojama, kad į naftos perdirbimo gamyklą "Naftan" bus pristatyta 80 tūkstančių tonų žaliavų. Pagal planą pirmoji partija turėtų atkeliauti perdirbiui į naftos perdirbimo gamyklą pirmadienį.

  Nuo sausio 1 dienos Rusijos Federacija nutraukė naftos tiekimą Baltarusijai dėl nesutarimų dėl kainos, tačiau po kelių dienų tiekimai atsinaujino. Bendrovė "Belneftechim" paskelbė sudariusi pirmąją sutartį su Rusijos naftos kompanija be premijos prie kainos. Kol kas kalbama ne apie metinį susitarimą.

  Minskas pareiškė, kad Baltarusija ieško alternatyvių naftos tiekimo variantų kitose valstybėse, įskaitant Baltijos šalyse.

  Daugelis ekspertų mano, kad naftos pirkimas iš kitų tiekėjų, išskyrus Rusiją, Minskui bus nuostolingas, nes rusiškas kuras yra daug pigesnis, o transportavimo išlaidos yra minimalios.

  Dar šia tema

  Latvija nori draugauti su Baltarusija — o Lietuva?
  Ekspertas: reversinis naftos tiekimas per Latviją Baltarusijai brangiai apsieis
  Ekspertas: Lietuva gali džiaugtis naftos tranzitu į Minską, bet neilgai
  Ekspertas: Norvegijos naftos tiekimas — Baltarusijai lašas jūroje
  Tegai:
  nafta, Baltarusija, Latvija

  Svarbiausios temos