22:30 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (122)

  RTKTE kyla klausimas, ar Estijos valdžios institucijų politikoje yra logikos, kai tuo metu, kai grasinama Rusijos žurnalistams, Estijos vyriausybės nariai, atsakingi už ekonomiką, kreipiasi į Kremlių prašydami išsaugoti Rusijos jūrų tranzitą per Taliną

  VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Rusų tautiečių koordinavimo taryba Estijoje (RTKTE) pareiškė, kad Estijos valdžios institucijų spaudimas Rusijos agentūrai Sputnik Estija primena makartizmo dienas JAV XX a. 5-ajame ir 6-ajame dešimtmetyje.

  Makartizmas — XX amžiaus vidurio Amerikos istorijos reiškinys, kai visuomenė buvo "valoma" nuo tariamų komunistų, kas baigdavosi masiniu nekaltų žmonių ostrakizmu. Senatorius Džozefas Makartis (Joseph McCarthy) vadovavo komunistų paieškai įstaigose, taip kilo šios kampanijos pavadinimas.

  "Atsižvelgdami į precedento neturintį spaudimą Sputnik Estijos žurnalistams, mes, RTKTE nariai, skelbiame, kad: pirma, Estija mėgsta kalbėti apie Rusijos žiniasklaidos propagandinį pobūdį, turėdama omenyje visų pirma naujienų agentūrą Sputnik Estija", — rašoma Rusų tautiečių koordinavimo tarybos Estijoje oficialioje svetainėje.

  "Šis nuvalkiotas politiškas štampas skirtas nuslėpti akivaizdų visiems mąstantiems skaitytojams dalyką, kad bet kokia visuomenės informavimo priemonė kartu su aktualios informacijos pateikimu propaguoja savo savininkų pasaulėžiūrą, nesvarbu, ar tai privatus asmuo, ar valstybė", — rašoma pranešime.

  Kaip pažymėjo organizacija, šiame kontekste beveik visos Estijos valstybinės ir privačios žiniasklaidos priemonės propaguoja oficialią Estijos poziciją įvairiais šiuolaikinio gyvenimo aspektais, įskaitant Estijos-Rusijos santykius.

  "Antra. Kaip mes žinome iš istorijos, tai, ką šiandien matome vykstant su Sputnik Estijos žurnalistais, kažkuo primena tragiškus makartizmo laikus JAV, kai visi, kurie kėlė bent menkiausias abejones, buvo kaltinami antiamerikietiškumu ir išdavyste", — pridūrė koordinavimo taryba.

  RTKTE kyla klausimas, ar Estijos valdžios institucijų politikoje yra logikos, kai tuo metu, kai grasinama Rusijos žurnalistams, Estijos vyriausybės nariai, atsakingi už ekonomiką, kreipiasi į Kremlių prašydami išsaugoti Rusijos jūrų tranzitą per Taliną.

  "Toks tranzitas per metus į šalį atneša dešimtis milijonų dolerių pajamų. Jei jis bus nutrauktas, Talino uostas beveik neabejotinai ištuštės. Kadaise klestėjęs Mugos uostas dabar virto dykuma", — pažymėjo organizacija.

  "Ir ketvirta, Kultūros ministerija tęsia naujos integracijos programos 2021–2030 metams rengimą iki 2020 metų. Beprecedentis Estijos valdžios institucijų ir finansų institucijų spaudimas naujienų agentūros Sputnik Estijos darbuotojams neprisideda prie integracijos programos įgyvendinimo", — pabrėžė koordinavimo taryba.

  Gruodį Sputnik Estija darbuotojai gavo Policijos ir sienos apsaugos departamento laiškus su tiesioginiais grasinimais iškelti baudžiamąją bylą prieš juos, jei jie nenutrauks darbo santykių su MIA "Rossija segodnia" iki šių metų sausio 1-osios.

  Šie veiksmai neva pateisinami nuo 2014 metų kovo 17 dienos Europos Sąjungos taikomomis sankcijomis daugeliui fizinių ir juridinių asmenų, galimai susijusių su Ukrainos įvykiais.

  Tačiau ES sankcijos buvo įvestos ne prieš MIA "Rossija segodnia", į kurią įeina Sputnik, bet asmeniškai prieš agentūros generalinį direktorių Dmitrijų Kiseliovą.

  Estijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Urmas Reinsalu ketvirtadienį RIA Novosti sakė, kad jo šalis vykdo ES sankcijų politiką ne prieš Sputnik, o atsižvelgdama į Kiseliovui nustatytas asmenines sankcijas.

  Sputnik Estija žurnalistai buvo priversti tai padaryti ir nuo sausio 1 dienos perėjo prie darbo nepaprastuoju režimu.

  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (122)

  Dar šia tema

  Estijos URM sankcijas Sputnik pavadino "Europos gynybos" klausimu
  Estų nuomonė: Sputnik Estija veiklos sustabdymas — cenzūra
  MIA "Rossija segodnia" kreipėsi į IFJ ir RSF dėl Sputnik Estijos
  Tegai:
  Rusijos žiniasklaida, Estija, Sputnik

  Svarbiausios temos