11:23 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Respublikos vyriausybė savarankiškai daro viską, kad mažėtų gimstamumas, mano Latvijos visuomenės aktyvistas Degis Karajevas

  VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Latvija nebeturi jokių veiksmingų priemonių gimstamumui padidinti, nes ji kirto negrįžtamą tašką, kai buvo pastatyta "Berlyno siena" tarp Latvijos tautų, kai buvo paskelbta "Latvija — latviams", interviu Sputnik Lietuva pasakė Latvijos visuomenės aktyvistas Degis Karajevas.

  Latvijos prekybininkų asociacijos vadovas Henrikas Danusevičius
  © Photo : из личного архива

  Latvijos gyventojų skaičius gali sumažėti perpus, pranešė Sputnik Latvija su nuoroda į buvusio finansų ministro Edmundo Krastinšo pareiškimą.

  Anot jo, respublika atsidūrė demografinėje duobėje, kai užaugo 1990 metais gimusiųjų karta — laiku, kai gimstamumas buvo labai žemas, o dabartinis gimstamumas nepakankamas.

  Latvijos visuomenės aktyvistas Degis Karajevas pažymėjo, kad dabartinę situaciją Latvijoje lėmė Vyriausybės veiksmai.

  "Pati Latvija, kaip šalis, nieko negali padaryti, tačiau jos vyriausybė metai iš metų tikslingai daro viską, kad gimstamumas mažėtų. Latvija nebeturi jokių veiksmingų priemonių gimstamumui padidinti, nes ji kirto negrįžtamą tašką, kai buvo pastatyta "Berlyno siena" tarp Latvijos tautų, kai buvo įvesta preambulė ir paskelbta "Latvija — latviams", — pasakė jis.

  Karajevas pažymėjo, kad dabartinė karta buvo užauginta su įsitikinimu, kad kitur geriau nei Latvijoje, o jų vaikai jau gimsta užsienyje.

  "Nematau jokios priežasties Latvijos atgimimui. Ji gali būti atgaivinta su pavadinimu Latvija, tačiau su kitokia etnine sudėtimi", — pabrėžė aktyvistas.

  Dar šia tema

  Buvęs Latvijos URM: Latvija nieko nesprendžia, net savo biudžeto klausimo
  Buvęs Latvijos prezidentas pasisako prieš kalbų kovą šalyje
  Rusijos URM priminė, kuo baigėsi Lietuvos išsivadavimas nuo nacių
  Tegai:
  gimstamumas, Latvija

  Svarbiausios temos