02:37 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Konstitucinėje komisijoje Martinas Repinskis ketina užtikrinti, kad Estijos pagrindiniame įstatyme suformuluotos tautinių mažumų apsaugos nuostatos ir autonomijos principai taptų realybe

  VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Estijos parlamento deputatas Martinas Repinskis neperėjo saugumo kontrolės ir buvo priverstas palikti Riigikogu Valstybės gynybos komisiją. Priežastis, pasak paties parlamentaro, yra dažnos jo kelionės į Rusiją.

  "Aš manau, kad priežastis, kodėl man atsisakoma suteikti leidimą susipažinti su NATO paslaptimis, buvo mano dažnos kelionės į Rusijos Federaciją", — savo "Facebook" puslapyje rašė Repinskis.

  Jis paaiškino, kad jo tikslas buvo palengvinti Rusijos ir Estijos verslo atstovų bendravimą ir bendradarbiavimą.

  "Tokiu būdu aš padedu pritraukti investicijų iš Rusijos ir plėsti Estijos verslą mūsų rytinių kaimynų teritorijoje. Taip pat dabar skatinu ožkų fermos įkūrimą ir plėtrą Leningrado srityje", — rašė Estijos parlamentaras.

  Repinskis pabrėžė, kad niekada neslėpė asmeninių ryšių su Rusijos Federacijos atstovais.

  "Bet jei toks glaudus bendradarbiavimas su rusais yra kliūtis susipažinti su NATO paslaptimis, aš gerbiu šį sprendimą ir pereisiu iš Gynybos komisijos į Konstitucinę komisiją. Neketinu atsisakyti per daugelį metų užmegztų ryšių ir bendradarbiavimo", — teigė jis.

  Martinas Repinskis yra Gynybos komisijos narys nuo 2019 metų balandžio mėnesio, lapkritį jis pateikė prašymą susipažinti su valstybės paslaptimis. 

  Panašių atvejų pasitaiko ir Lietuvoje. Vakar Seimo narys konservatorius Laurynas Kasčiūnas pranešė, kad Seime surinkti parašai Rozovos apkaltai. Anot parlamentaro, apkaltos procesas pradedamas atsižvelgus į VSD pareikštą prieštaravimą išduoti Rozovai leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija.

  Skandalas dėl Rozovos

  Skandalas kilo rugpjūčio viduryje, kai konservatoriai susidomėjo Rozovos dalyvavimu Tarpparlamentinėje ortodoksų asamblėjoje Tbilisyje. NSGK surengė posėdį, kuriame buvo iškeltas klausimas, ar deputatė turi leidimą dirbti su įslaptintais duomenimis.

  Vėliau paaiškėjo, kad Rozova neteko leidimo prieš pusantrų metų. Rozova papasakojo Sputnik Lietuva, kad VSD atsisakė išduoti jai leidimą dėl klaidos dokumentuose — ji pamiršo į specialiųjų tarnybų anketą įtraukti informaciją apie susitikimus su Rusijos diplomatais.

  Interviu Sputnik Lietuva Rozova teigė, kad ji padarė klaidą pildydama anketą. Ji pridūrė, kad neketina slėpti susitikimų su Rusijos diplomatais, apie kuriuos visi žino.

  Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pareiškė, kad situacija su Rozova yra nepatogaus politiko persekiojimo pavyzdys.

  Dar šia tema

  "Artėja masinės apkaltos": Rozova papasakojo apie chaosą Seime
  Rozova apie VSD pažymą: atsirado politinis užsakymas
  Tegai:
  Estija

  Svarbiausios temos