20:15 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Elektroninės vizos į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį (16)

  Rusijos ambasadorius pažymėjo, kad diplomatinėje atstovybėje pastebėtas ženklus estų susidomėjimo Rusija augimo lygis

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Beveik trečdalis išduotų elektroninių vizų į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį išduotos Estijos gyventojams. Apie tai interviu RIA Novosti papasakojo Rusijos ambasadorius Taline Aleksandras Petrovas.

  Petrovas pažymėjo, kad duomenys apie turistus viršijo visus optimistiškiausius lūkesčius. Anot jo, nuo 2019 metų spalio 1 dienos iki 2020 metų sausio 30 dienos Rusijos užsienio reikalų ministerija šiai zonai įformino daugiau nei 100 tūkst. elektroninių vizų.

  "Mes pastebime, kad labai padidėjo estų susidomėjimas vizitais į mūsų šalį — jiems išduodama apie 30 procentų vizų. Tai negali nedžiuginti", — sakė jis.

  Petrovas įsitikinęs, kad asmeniniai kontaktai tarp žmonių naudingi ir stiprina dvišalius santykius. Jis taip pat pažymėjo, kad įdomu, ar ES yra pasirengusi atsakyti Rusijai panašiais abipusiais veiksmais.

  Petrovas taip pat teigė, kad abipusiai naudingo tarpvalstybinio bendradarbiavimo plėtojimas yra bendras Rusijos ir Estijos pusės interesas. Anot jo, efektyvi platforma tam yra "Rusija-Estija" tarpvalstybinio bendradarbiavimo programa 2014–2020 metams. Šiuo metu pagal programą įgyvendinama daugiau nei 20 bendrų projektų, kurių bendra suma viršija 22 milijonus eurų.

  Petrovas taip pat priminė, kad, be kita ko, tarp Rusijos ir Estijos yra ilgalaikiai ekonominiai santykiai. Taip daugelį metų Rusijos Federacija išlieka "pagrindinė ir patikima pagrindinių dujų tiekėja" respublikai. Per metus Estijai tiekiama apie 500 milijonų kubinių metrų.

  2019 metais 53 užsienio šalių piliečiai gavo galimybę kreiptis dėl nemokamos vienkartinės įvažiavimo elektroninės vizos apsilankymo Sankt Peterburge ir Leningrado srityje, taip pat Kaliningrado srityje. Anksčiau ši tvarka buvo įvesta Tolimuosiuose Rytuose. Nuo 2021 metų sausio 1 dienos užsienio turistai galės gauti elektronines vizas kelionėms į visus Rusijos regionus.

  Elektroninės vizos į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį
  © Sputnik /
  Elektroninės vizos į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį
  Temos:
  Elektroninės vizos į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį (16)

  Dar šia tema

  Įsigalioja naujos Šengeno vizų išdavimo taisyklės
  VSD paskelbė naują grėsmių Lietuvai vertinimą: didžiausios "grėsmės" — Kinija ir Rusija
  Lietuvos specialiosios tarnybos pripažino, kad jų egzistavimas be Rusijos neįmanomas
  Tegai:
  Estija, viza, Sankt Peterburgas, Rusija

  Svarbiausios temos