06:26 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0875
 • RUB71.2368
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Žurnalisto manymu, aljansas turėtų apsvarstyti galimybę didinti savo pajėgas Vokietijoje ir net Lenkijoje su išlyga dėl galimybės jas perkelti ten, kur jos būtinos Baltijos šalyse

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Vokietijos nenoras rimtai susimąstyti apie Europos karinį saugumą trukdo NATO galimybėms "sutrammdyti" Rusiją Baltijos regione, rašo autorius Kevinas Blakfordas amerikiečių leidinio "The National Interest" (NI) straipsnyje.

  Pasak žurnalisto, Rusija naudojasi Baltijos šalimis kaip būdu išbandyti aljanso patikimumą ir efektyvumą.

  NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  "Šiuo metu Baltijos šalys — Latvija, Lietuva ir Estija — visiškai pasikliauja sustiprintu NATO buvimu ir aljanso misija patruliuoti oro erdvėje, siekiant sulaikyti Rusijos agresiją. Tačiau tai suteikia tik trumpalaikes regiono saugumo garantijas, o į šaltojo karo pamokas čia neatsižvelgiama, kuriame Vakarų Vokietija sužaidė gyvybiškai svarbų vaidmenį didinant pasitikėjimą NATO atgrasymo galimybėmis", — rašoma straipsnyje.

  Blakfordas pažymėjo, kad pastaraisiais metais Berlynas pabrėžia militarizmo atmetimą ir nenori, kad Vokietija būtų laikoma karine valstybe. Tačiau šaltojo karo metais Vakarų Vokietijos ginkluotosios pajėgos veikė kaip NATO gynybos fronto linija. Be to, svarbi aljanso strategijos dalis priklausė nuo vokiečių autobanų, kurie buvo naudojami gabenti prekes ir žmones.

  "Šiandien Baltijos regione trūksta reikšmingos infrastruktūros, kurios dėka galėtų būti greitai suteikiamas regionui pasistiprinimas. <...> Baltijos šalyse taip pat nėra galimybių patalpinti daug sąjungininkų pajėgų", — rašo autorius.

  Žurnalisto manymu, aljansas turėtų apsvarstyti galimybę didinti savo pajėgas Vokietijoje ir net Lenkijoje su išlyga dėl galimybės pajėgas perkelti ten, kur jų reikia Baltijos šalims.

  Straipsnyje pabrėžiama, kad ES privalo imtis papildomų veiksmų, kad "parodytų savo atsidavimą Rytų Europos šalims".

  "Tvirtos pozicijos Vokietijoje ir Briuselio intereso nebuvimas šiuo regionu taip pat turi įtakos NATO gebėjimui apsaugoti Baltijos šalis", — pažymi autorius.

  "Rusijos grėsmė"

  Lietuvos valdžia nuolat tvirtina, kad Rusija kelia rimtą "grėsmę" jų šaliai. Ankstesniame VSD pranešime buvo išdėstyti tokio pat pobūdžio teiginiai.

  Tuomet specialiosios tarnybos pareiškė, kad Rusijos specialiosios tarnybos stengiasi "užverbuoti Lietuvos piliečius", o Lietuvos politiniai ir visuomenės veikėjai, palaikantys ryšius su Rusijos Federacija ir Baltarusija arba turintys ten giminaičių "dažnai patenka į Kremliaus akiratį".

  Daugelis ekspertų mano, kad Vakarų šalys naudojasi isterija apie "Rusijos grėsmę" kaip priedanga įgyvendindamos savo planus, ypač siekdamos pritraukti NATO ginklus ir kontingentus prie Rusijos Federacijos sienų.

  Rusijos vadovybė ne kartą pabrėžė, kad Maskva nesiruošia niekam pulti ir kad Vakarų karinio bloko šalys naudojasi kalbomis apie "galimą Rusijos agresiją" ir kursto antirusišką isteriją.

  Dar šia tema

  Lavrovas: Rusija neignoruos NATO pratybų Europoje
  Galvos kampas. Lietuva reikalauja, kad NATO pavadintų Rusiją grėsme
  NATO generolas kaltina Rusiją dėl Amerikos palydovų sekimo
  Vakarų europiečių pasitikėjimas NATO smarkiai sumažėjo
  Tegai:
  Rusija, Vokietija, NATO, ES, "Rusijos grėsmė", Baltijos šalys

  Svarbiausios temos