07:53 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0875
 • RUB71.2368
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Netinkamas valdymas ir įstatymų pažeidimai dešimt metų lėmė krizę Rygos dūmoje, todėl Latvijos Seimas nusprendė, kad vienintelis krizės įveikimo būdas — paleisti Rygos dūmą ir surengti pirmalaikius rinkimus

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Latvijos Seimas ketvirtadienį per galutinį svarstymą balsų dauguma pritarė Rygos dūmos paleidimo įstatymo projektui, praneša naujienų agentūra TASS.

  Už Rygos dūmos atleidimo įstatymą balsavo 62 deputatai, prieš — 22. Priešais šis įstatymo projektas buvo svarstomas skubiai: per du svarstymus, o ne per tris.

  Rygos Dūmos pastatas
  © Sputnik / Сергей Мелконов

  "Politinė situacija Rygos dūmoje rodo ilgalaikį politinį nestabilumą ir nesugebėjimą priimti savivaldybei svarbių sprendimų. Nesitikima, kad bus atnaujintas miesto tarybos pajėgumas šiame sušaukime. Tai patvirtina tiek frakcijų vadovų, tiek Rygos miesto tarybos pirmininko vieši pareiškimai. Rygos dūmoje neatsirado per vieną dieną — netinkamas valdymas ir įstatymų pažeidimas dešimt metų lėmė šią krizę. Deja, vienintelis krizės įveikimo būdas yra paleisti Rygos dūmą ir surengti pirmalaikius rinkimus", — kreipdamasis į parlamentarus sakė Latvijos aplinkos ir regioninės plėtros ministras Juris Puce.

  Anot jo, prie nuolatinių korupcijos skandalų ir nesugebėjimo išspręsti įstatymų nesilaikymo problemų buvo pridėta nesugebėjimas priimti miesto biudžeto 2020 metams ir net surengti Dūmos susirinkimą.

  "Jei anksčiau Rygos miesto taryba blogai atliko savo darbą, dabar situacija yra tokia, kad Rygos miesto taryba išvis nesugeba atlikti savo pareigų", — teigė ministras.

  Dar šia tema

  Iššvaistė septynis milijonus: Latvija įvertino sienos su Rusija sutvarkymą
  Buvęs Latvijos URM: Latvija nieko nesprendžia, net savo biudžeto klausimo
  Politologas: Estija, kitaip nei Latvija, supranta savo vietą pasaulyje
  Tegai:
  Rygos Dūma

  Svarbiausios temos