15:27 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Estijos prezidentės teigimu, svarbu rasti galimybes pritraukti daugiau investicijų į šių šalių infrastruktūrą, energetiką ir skaitmeninę sferą

  VILNIUS, vasario 16 — Sputnik. Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid palankiai vertina JAV sprendimą skirti vieną milijardą dolerių Vidurio ir Rytų Europos šalims "Trijų jūrų iniciatyvos" ribose.

  JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas Miuncheno saugumo konferencijoje pareiškė, kad JAV skirs Vidurio ir Rytų Europos šalims apie vieną milijardą dolerių energetinio saugumo projektams "Trijų jūrų iniciatyvos" ribose.

  "JAV URM vadovas Maikas Pompėjas Miunchene pasakė, kad JAV planuoja skirti "Trijų jūrų" projektams vieną milijardą dolerių, o tai kalba apie jų tvirtą tikėjimą mūsų regiono ekonomika", — pasakė Kaljulaid Miunchene apskritojo stalo diskusijos metu, kurioje ji dalyvavo kartu su JAV energetikos sekretoriumi Denu Brujetu, jos žodžius cituoja Estijos vadovės kanceliarija.

  Prezidentė pažymėjo, kad "Trijų jūrų" šalys sudaro trečdalį ES teritorijos, iš viso šiose valstybėse gyvena 105 milijonai žmonių. Tuo pat metu bendras šių šalių BVP yra mažesnis nei penktadalis ES BVP.

  "Todėl svarbu rasti galimybių pritraukti daugiau investicijų į šių šalių infrastruktūrą, energetiką ir skaitmeninę sferą ir taip plėtoti bendradarbiavimą tarp Europos šalių", — pasakė prezidentė.

  "Trijų jūrų iniciatyva" vienija Lenkiją, Čekiją, Slovakiją, Vengriją, Lietuvą, Latviją, Estiją, Kroatiją, Austriją, Slovėniją, Bulgariją ir Rumuniją. Iniciatyvos tikslas — plėtoti bendradarbiavimą pirmiausia kuriant energetikos, transporto ir skaitmeninio sektoriaus infrastruktūras, taip prisidedant prie ES ekonomikos augimo, sanglaudos ir saugumo.

  Dar šia tema

  Tranzitas į pabaigą: Baltijos uostai praranda krovinių apyvartą
  Estijos URM pasisakė prieš vizų režimo su Rusija liberalizavimą
  Dideli, sunkūs, nejudrūs. Į Baltijos šalis vežamas naujas karinis metalo laužas
  Buvęs Latvijos ministras pasisako už dialogą su Rusija tranzito srityje
  Tegai:
  ekonomika, Kersti Kaljulaid, Estija, JAV

  Svarbiausios temos