06:10 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Šalies gyventojai vienoje iš Facebook grupių pradėjo savotišką akciją Kristinos Misanės atžvilgiu

  VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Keli Latvijos gyventojai išsiuntė laiškus Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, prašydami pagalbos respublikos pilietei Kristinai Misanei (Kristīne Misāne), apie tai pranešė Sputnik Latvija.

  Akcija buvo pradėta vienoje iš Latvijos Facebook grupių. Pažymima, kad keli žmonės jau išsiuntė panašius laiškus Rusijos vadovui.

  Aktyvistai prašo "užstoti" Misanę "pasinaudojant savo autoritetu ir politine valdžia". Kadangi ji neturi Rusijos pilietybės, jie supranta, kad Putinas "neturi jokios įtakos teisės požiūriu", tačiau prašo jo "padaryti tai, kas yra jo jėgose".

  "Latvijos piliečiai prašo jūsų pagalbos ir, pasitelkus savo galią ir politinę valdžią, užstoti Latvijos Respublikos pilietę Kristiną Misanę, kurią norima ekstraduoti į Pietų Afrikos Respubliką, nes ji "pagrobė" savo vaiką iš piliečio vyro, kuris iki tol morališkai ir fiziškai smurtavo prieš ją. Pietų Afrikoje pagal šios šalies įstatymus Kristinai gresia iki 15 metų kalėjimo", — rašoma laiške.

  Be to, siekiant palaikyti Misanę, renkami parašai viešajame peticijų portale "Change.org". Pasirašė jau daugiau nei devyni tūkstančiai žmonių.

  2011 metais mergina susipažino su Pietų Afrikos piliečiu, su kuriuo po ketverių metų susilaukė vaiko. Sutuoktinių santykiai pablogėjo.

  2018 metais Misanė su vaikais grįžo į Latviją, o vėliau buvo sulaikyta Kopenhagos oro uoste, nes Pietų Afrikos prašymu buvo įtraukta į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą dėl vaiko pagrobimo. Ji yra suimta.

  Šių metų pradžioje Latvijos Seime buvo sušaukta darbo grupė, kuri turėjo užsiimti Misanės klausimu ir padėti jai grįžti į tėvynę. Manoma, kad Danija gali ją išduoti Pietų Afrikai vasario 20 dieną.

  Latvijos prezidentas Egilis Levitas sušaukė atsakingų institucijų vadovų susitikimą, kad aptartų tolesnius veiksmus Misanės byloje. Jis turėtų vykti vasario 17 dieną, pirmadienį.

  Dar šia tema

  Teismo sprendimas: Venckienė lieka suimta dviem mėnesiams
  Kartais jie sugrįžta: Venckienė kaip galimas faktorius Lietuvos politikoje
  Venckienė išduota Lietuvai. Kas toliau?
  Tegai:
  ekstradicija, Pietų Afrika, Latvija, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos