00:39 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
  • USD1.0956
  • RUB85.9486
    Baltijoje
    Gauti trumpą nuorodą

    Latvijos elito atstovai visada naudojasi proga ką nors "pastatyti į vietą" už rusų kalbos vartojimą, mano partijos "Latvijos rusų sąjunga" lyderis Miroslavas Mitrofanovas

    VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Skirtingai nei kitose Baltijos šalyse, Latvijoje nacionalizmas yra kultūrinio pobūdžio, tai yra, rusų kultūra piliečiams kelia pasipiktinimą, interviu Sputnik Lietuva sakė partijos "Latvijos rusų sąjunga" pirmininkas Miroslavas Mitrofanovas.

    "Reikalas tas, kad trijose Baltijos šalyse yra trys skirtingi nacionalizmo tipai. Negalima sakyti, kad nėra mišrių variantų. Apskritai Lietuvoje — valstybinis nacionalizmas, tai yra, lietuviai yra gana tolerantiški rusų kultūrai, bet jiems nepatinka Rusijos valstybė. Estijoje nacionalizmas yra labai etninis. Estai dėl savęs ir savo šalies yra pasirengę labai daug kam, įskaitant ir tai, kad jie yra pasirengę šiek tiek tramdyti savo emocijas, susijusias su rusų kultūra. O Latvijoje nacionalizmas — kultūrinis, bet ne nuo žodžio "delikatus" ar "santūrus", o išreiškiantis tam tikrą požiūrį į rusų kultūrą", — sakė jis.

    Mitrofanovas paaiškino, kad "smerkiami" ne konkrečiai rusų tautybės žmonės. Latvijos elitą erzina būtent rusų kalbos buvimas.

    "Bet kokiu atveju, kai yra galimybė pastatyti į vietą asmenį, įmonę už tariamai netaisyklingą kalbų vartojimą, tada elito atstovai visada pasinaudoja šia proga", — pridūrė jis.

    Be to, Mitrofanovas mano, kad deputatas, greičiausiai, norėjo pasireklamuoti prieš tautiškai mąstančius rinkėjus.

    Latvijos Seimo deputatas Atis Lejinš pasipiktino, kad Rygos oro uosto darbuotojai pasitiko jo žmoną kalbėdami rusiškai. Savo Facebook puslapyje jis priminė, kad valstybinė kalba yra latvių, ir pažadėjo kitą kartą nuteisti oro uostą "dėl valstybinės kalbos įstatymo ir orumo pažeidimo".

    Dar šia tema

    Lietuvos sostinėje siekiama įamžinti antisovietinio judėjimo atminimą
    Briuselis nori kai kurias ES šalis už pažeidimus pasodinti "ant sauso davinio"
    Tegai:
    Lietuva, Latvija, nacionalizmas

    Svarbiausios temos