06:56 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rezoliucijoje teigiama, kad neva Antrasis pasaulinis karas tapo įmanomas kaip tiesioginė TSRS ir Vokietijos pasirašyto Molotovo-Ribentropo pakto pasekmė

  VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Estijos parlamentas trečiadienį priėmė rezoliuciją dėl istorinės atminties ir istorijos klastojimo, kurioje smerkiama Rusijos pozicija dėl istorinių įvykių prieš prasidedant Antrajam pasauliniam karui, pranešė Estijos parlamento spaudos tarnyba.

  Raudonosios armijos karių memorialas
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Už rezoliucijos priėmimą balsavo 72 deputatai, vienas buvo prieš, šeši nedalyvavo balsavime. Iš viso parlamente dirba 101 deputatas.

  "Remdamas Lenkiją ir kitas Europos šalis, kurias Rusija neseniai priskyrė atsakingomis už Antrojo pasaulinio karo protrūkį, parlamentas smerkia Rusijos valdžios bandymus perrašyti istoriją, neigiant Sovietų Sąjungos, kaip vienos pagrindinių Antrojo pasaulinio karo iniciatorių, vaidmenį ir primetant atsakomybę agresijos aukoms", — sakoma dokumente.

  Rezoliucijoje teigiama, kad neva Antrasis pasaulinis karas tapo įmanomas kaip tiesioginė TSRS ir Vokietijos pasirašyto Molotovo-Ribentropo pakto pasekmė.

  "Fašistinė Vokietija, komunistinė Sovietų Sąjunga ir kiti totalitariniai režimai yra kalti dėl masinių žudynių, trėmimų ir gyvybės bei laisvės atėmimo, neturinčio precedento žmonijos istorijoje", — sakoma rezoliucijoje.

  Anksčiau Estijos parlamentinės užsienio reikalų komisijos pirmininkas Marko Mihkelson kritikavo Rusijos poziciją Antrojo pasaulinio karo istorijoje, ypač Lenkijos atžvilgiu. Jis paragino Estijos parlamentą sekti Lenkijos pavyzdžiu, kur Seimas (žemieji parlamento rūmai) anksčiau buvo priėmęs rezoliuciją, kurioje teigiama, kad Sovietų Sąjunga kartu su hitlerine Vokietija turi būti pripažinta kalta dėl Antrojo pasaulinio karo protrūkio.

  Kaip teigė oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, tiesą apie atsakomybę už Antrojo pasaulinio karo protrūkį užfiksavo Niurnbergo tribunolas, o priėmęs tokią rezoliuciją Lenkijos Seimas parodo, kaip ideologija užkariauja tiesą.

  Rusijos valdžia ne kartą pareiškė, kad kai kurios Europos šalys bando perrašyti istoriją. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas gruodžio viduryje pareiškė, kad jos, ypač Lenkija, sudarė sąmokslą su fašistine Vokietija. Rusija turi tai patvirtinančius dokumentus.

  Anot Rusijos politikų, Europa nėra pasirengusi pripažinti šios savo istorijos dalies. Pasak Rusijos Federacijos tarybos pirmininkės Valentinos Matvijenko, to negalima ignoruoti.

  Pranešime Federalinei asamblėjai Putinas teigė, kad Rusijos Federacija privalo užtikrinti, kad būtų išsaugota tiesa apie Didįjį Tėvynės karą, ir atsispirti bandymams suklastoti jo istoriją.

  Dar šia tema

  Rusija išslaptino dokumentus, susijusius su Antrojo pasaulinio karo pradžia
  Zacharova atsakė į Lenkijos pareiškimus apie Antrojo pasaulinio karo priežastis
  Istorikas apkaltino Lenkiją gėdingu Antrojo pasaulinio karo rezultatų klastojimu
  Tegai:
  Molotovo-Ribentropo paktas, Vokietija, TSRS, Antrasis pasaulinis karas

  Svarbiausios temos