08:01 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad naujoje vietoje jai ir jos vaikams padeda žmogaus teisių aktyvistai, kurie, visų pirma, rado jiems nemokamą būstą ir išleido mergaites į mokyklą

  VILNIUS, vasario 23 — Sputnik. Iš Rusijos kilusi Estijos pilietė Anna Finserasen pabėgo iš savo šalies į Rusiją, įtarusi sutuoktinį dėl pedofilijos savo dukterų atžvilgiu. Finserasen apie tai kalbėjo interviu RT.

  Kalbėdama apie savo vyrą, Norvegijos pilietį Josteną Finseraseną, kanalo pašnekovė pažymėjo, kad ji anksčiau neturėjo supratimo, "koks jis žmogus".

  "Jostenas buvo visų globotinių numylėtinis ir su manimi elgėsi labai mandagiai. Bet kai mes pradėjome gyventi kartu, aš ėmiau pastebėti agresijos protrūkius prieš gyvūnus jo ūkyje. Po to jis tapo agresyvus mano atžvilgiu ir sumušė mane nėščią", — aiškino ji.

  Kai vyriausiajai iš dviejų dukterų suėjo vieneri metai, Finserasen pradėjo įtarti savo vyro pedofiliją. 2012 metais kanalo pašnekovė pateikė skyrybų dokumentus ir ruošėsi su vaikais pabėgti į Taliną, tačiau tada jų tėvui pavyko įgyti teisę reguliariai matytis su vaikais, dėl to mergaitės dar trejus metus nuolat vykdavo į Norvegiją "be motinos priežiūros". 

  Finserasen, pastebėjusi būdingą dukrų odos sudirginimą po kelionės pas tėvą, kreipėsi pas gydytoją bei policiją. Ginekologas paneigė dėmių alerginę kilmę.

  "Jostenui buvo iškelta baudžiamoji byla ir jis buvo areštuotas", — sakė ji.

  Tačiau mergaičių tėvas galiausiai buvo išteisintas, o 2017 metų birželio mėnesį — paleistas. Vyras kreipėsi į teismą, norėdamas apriboti buvusios žmonos motinystės teises ir paimti vaikus pas save. Tėvas buvo paskirtas vieninteliu dukterų globėju. Mergaičių motinai nepavyko apskųsti teismo sprendimo.

  Šių metų sausį Finserasen vyras turėjo atvykti į Taliną, kad pasiimtų vaikus į Norvegiją. Anot RT, likus kelioms dienoms iki jo atvykimo, motina išvyko iš šalies su dukromis, "suvokdama situacijos beviltiškumą", ir atvyko į Rusiją.

  "Rusija buvo vienintelė šalis, kuri mums padėjo. Čia mano vaikai jaučiasi saugūs, o jų psichologinė sveikata yra daug geresnė. Tačiau jie pasigenda draugų, senelių, kurie liko Estijoje", — padarė išvadą Finserasen.

  Pažymima, kad naujoje vietoje jai ir jos vaikams padeda žmogaus teisių aktyvistai, kurie, visų pirma, rado jiems nemokamą būstą ir išleido mergaites į mokyklą. Jų tėvo advokatas Ene Muyuta savo ruožtu neigia savo kliento kaltę ir tvirtina, kad kaltinimai yra šmeižtas.

  Dar šia tema

  Anglijos policininkai ieško iš kalėjimo pabėgusio lietuvio-pedofilo
  Sadūnaitė: pedofilai, kurie kankino mergaitę, įbaugino visą Lietuvą
  Ukrainos Parlamentas priėmė įstatymą dėl pedofilų cheminės kastracijos
  Tegai:
  žmogaus teisės, mergaitės

  Svarbiausios temos