20:31 2020 Balandžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.0885
 • RUB82.5675
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Estija vasario 24 dieną mini 102-ąsias valstybės nepriklausomybės metines, Talino centre vyks karinis paradas

  VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Pirmadienį kariniame parade, skirtame Estijos nepriklausomybės 102-osioms metinėms, vyksiančiame Talino centre, dalyvaus daugiau nei 800 karių iš kelių NATO šalių, taip pat apie 50 karinės technikos vienetų, įskaitant Britanijos ginkluotųjų pajėgų tankus "Challenger".

  Estijos gimtadieniu laikoma 1918 metų vasario 24 diena, kai Estijos gelbėjimo komitetas išleido manifestą, kuriame skelbiama, kad Estija — nepriklausoma demokratinė respublika. Paradą priims Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid, o jam vadovaus Gynybos pajėgų vadovas generolas Martinas Heremas.

  Anot respublikos Gynybos pajėgų generalinio štabo, parade dalyvaus daugiau nei 800 karių iš visų Estijos gynybos pajėgų kariuomenės rūšių ir šauktinių "Kaiseliit" ("Gynybos sąjunga") padalinių. NATO sąjungininkams atstovaus vėliavnešių grupės iš JAV, Prancūzijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos. Be to, parade dalyvaus Didžiosios Britanijos ir Danijos pėstininkų būriai, kurie yra NATO tarptautinio bataliono, dislokuojamo Estijoje, dalis, ir padaliniai iš JAV ir Prancūzijos.

  Laisvės aikštėje pasirodys apie 50 kovinės technikos vienetų, tarp kurių bus galima pamatyti Estijos gynybos pajėgų pėstininkų kovos mašinas CV90, šarvuočius Sisu XA-188 ir XA-180, britų tankus "British Challenger", pėstininkų kovos mašinas "Warrior", danų ir amerikiečių kovos mašinas "Piranha" ir "Bradley".

  Estijoje taip pat pristatys 155 mm ir 122 mm haubicas, priešlėktuviniai ginklai ZU-23-2, priešlėktuvinių raketų sistemas "Mistral", prieštankines sistemas "Milan" ir "Javelin", 120 mm minosvaidžio ginklus ir mobiliąją radaro sistemą "Ground Master 403".

  Jei orai bus palankūs, virš Talino skraidys Estijos gynybos pajėgų ir šalių sąjungininkų sraigtasparniai ir lėktuvai.

  Dar šia tema

  Vasario 16-oji: du paradai, viena idėja
  Suvesti sąskaitas su visais. Kaip Lietuva pasitiko naujus valstybingumo metus
  Kaljulaid įvertino JAV sprendimą paremti "Trijų jūrų iniciatyvą"
  Tegai:
  NATO, karinis paradas, Estija

  Svarbiausios temos