23:01 2020 Gegužės 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Lavrovas pabrėžė, kad Baltijos šalyse žiniasklaidos laisvės slopinimas, kitaminčių persekiojimas, tautinių mažumų teisių pažeidimas iki gėdingo pilietybės neturėjimo reiškinio tapo norma

  VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, žiniasklaidos laisvės ribojimas ir tautinių mažumų teisių pažeidimas tapo norma Baltijos šalyse, rašo RIA Novosti.

  "Baltijos šalyse žiniasklaidos laisvės slopinimas, kitaminčių persekiojimas, tautinių mažumų teisių pažeidimas iki gėdingo pilietybės neturėjimo reiškinio tapo norma. Ekstremistinės partijos, judėjimai ir grupės, kurios skleidžia nacizmo ideologiją, rasinį pranašumą, diskriminaciją ir ksenofobiją, jaučiasi vis laisviau", — sakė Lavrovas JT Žmogaus teisių tarybos 43-iojoje sesijoje.

  Kaip pabrėžė ministras, į raginimus Vakarams paveikti savo "globotinius" atsakoma gėdingomis nuorodomis į susirūpinimą dėl žodžio ir taikių susirinkimų laisvės.

  "Vadinasi, paaiškėja, kad Vakarų demokratijos tokiu būdu suteikia žalią šviesą nacių ideologijos sklaidai, nacių bendrininkų šlovinimui, fakelų eitynėms po "Waffen SS" vėliava. Toks "politinis korektiškumas" iš esmės pateisina neapykantos kupiną ideologiją", — teigė ministras.

  Baltijos šalių valdžia ne kartą kliudė Rusijos žiniasklaidos darbui. Rusijos užsienio reikalų ministerija paskelbė aiškius koordinuotų šių valstybių linijos požymius.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos Baltijos šalyse atvejai "aiškiai parodo, ko verti demagoginiai teiginiai apie Vilniaus, Rygos ir Talino atsidavimą demokratijos ir žodžio laisvės principams".

  Be to, Estijos valdžia persekioja Sputnik Estija žurnalistus, kuriems šalies Policijos ir pasienio apsaugos departamentas grasino iškelti baudžiamąsias bylas, jei jie nenutrauks darbo santykių su MIA "Rossija segodnia" iki 2020 metų sausio 1 dienos.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Višinskis papasakojo, kaip ETPA priėmė klausimus apie Sputnik Estija
  "Swedbank" įpareigojo vyrą "taikyti sankcijas" MIA "Rossija segodnia" dirbančiai žmonai
  Šalin cenzūrą: šalia Estijos ambasados Maskvoje surengtas piketas Sputnik paremti
  Tegai:
  Baltijos šalys, Sergejus Lavrovas

  Svarbiausios temos