09:05 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Baltijos šalys iš tikrųjų neteko Rusijos krovinių, todėl jos labiau nei bet kada yra suinteresuotos gabenti naftą į Baltarusiją, mano politikos analitikas Semionas Uralovas

  VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Lietuvos elitas norėjo laimėti naftos perkrovimo pas latvius konkursą, sakė portalo "SONAR 2050" vyriausiasis redaktorius, politologas Semionas Uralovas interviu Sputnik Lietuva.

  "Manau, kad jei ir Astravo AE klausimas bus pašalintas iš Lietuvos darbotvarkės, tai tik tiesioginiu JAV nurodymu. Šiuo klausimu Vilniaus valdžia nėra suvereni. Kalbant apie retorikos švelninimo strategiją, tai juk tiesiog retorika, manau, kad ji visų pirma yra susijusi su galimybe užsidirbti pinigų perkraunant naftą. Žinoma, Lietuvos elitas norėtų laimėti konkursą pas latvius. Svarstomi du variantai — perkrovimas per Latvijos uostus ir per lietuviškus", — pažymėjo ekspertas.

  Jo vertinimu, dėl to Vilniaus retorika pastaruoju metu švelnesnė — tai tik lengvas diplomatinis žaidimas, bet nieko daugiau.

  "Reikalas tas, kad Baltijos uostai virto lokio kampeliu po to, kai pagrindinis perkrovimas atiteko Leningrado srities uostams. Todėl jie yra suinteresuoti konkuruoti, o Baltarusijos ekonomika šioms respublikoms — gardus kąsnelis. Kadangi visas Pabaltijys — apie penki milijonai gyventojų, o Baltarusija — dešimt milijonų. Todėl jie norėjo dalyvauti. Rusiškus krovinius jos faktiškai prarado, todėl Baltarusija išlieka vienintele partnere regione", — teigė politologas.

  Lietuva tęs diskusiją su Baltarusijos valdžia dėl Baltarusijos atominės elektrinės (AE) saugumo, pareiškė respublikos prezidentas Gitanas Nausėda. Anot Lietuvos vadovo, šalių santykiai "gerėja", pavyko užmegzti "tam tikrą dialogą", ir Vilnius norėtų jį tęsti.

  Tuo pačiu metu, kaip pareiškė Nausėda, Vilniaus ir Minsko santykiuose yra tam tikrų "raudonųjų linijų", susijusių su Astrave statoma atomine elektrine.

  Dar šia tema

  SGD tiekianti gamykla Lietuvai Vysocke pagamino šimtus tūkstančių tonų kuro
  Politologas: jei Lietuva nutrauks tranzitą į Kaliningradą, maža jai nepasirodys
  Kas laukia Baltijos šalių: Rusija planuoja daug uždirbti iš uostų
  Tegai:
  krovinių apyvarta, ekonomika, Baltarusija, Rusija, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos