15:25 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Reikėtų atitinkamai atsakyti į kai kurių Estijos politikų demaršus dėl Tartu sutarties, mano politologas Michailas Smolinas

  VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Estijos politikai tik išsako savo "pageidavimų sąrašą", kuris yra nesusijęs su realia padėtimi, sakė interviu Sputnik radijui politologas, istorijos mokslų kandidatas Michailas Smolinas.

  "Estijos prezidentės pareiškimas atspindi absoliučiai realią situaciją, atitinkančią NATO statutą. Manau, kad visi šie pokalbiai parlamente — tai pageidavimai, kurie neturi nieko bendra su realia politika. Todėl su jais reikia elgtis atsargiai, kad jie neperaugtų į realias pretenzijas. Ir į jų demaršą reikia atsakyti tuo pačiu demaršu — paaiškinant, kad nebus kalbama apie sienų perskirstymą, kad tai yra pokario sprendimų ir sienų peržiūra, bendrų karo laikų rezultatų peržiūra, nė viena šalis to nedarys — pirmiausia, to karo laimėtojos", — sakė politologas.

  Prezidentė Kersti Kaljulaid priminė, jog Estija buvo priimta į NATO su sąlyga, kad atsisakys teritorinių pretenzijų ir išlaikys sienas, susidariusias po Antrojo pasaulinio karo.

  Politikė pridūrė, kad norint paspartinti Rusijos ir Estijos sienos sutarties ratifikavimą, Estijos valdžia reikalauja, kad Maskva pripažintų Estijos sienas pagal 1920 metų Tartu taikos sutartį. Panašius pareiškimus pateikė ir vidaus reikalų ministras Martas Helmė (Mart Helme).

  Dar šia tema

  Estija neketina ratifikuoti pasienio sutarties su Rusija
  Zacharova atsakė į Estijos prezidentės pareiškimą apie Tartu taikos sutartį
  "Negyvo asilo ausys": Pskove įvertino Estijos teritorines pretenzijas
  Tegai:
  Kersti Kaljulaid, Rusija, Estija

  Svarbiausios temos