21:34 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Estijos Riigikogu užsienio reikalų komitetas pakvietė Valstybės Dūmos deputatus į Taliną 2019 metų lapkričio mėnesį, paskutinis abiejų šalių parlamentų atstovų susitikimas įvyko 2015 metais Maskvoje

  VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Tikimasi, kad balandžio pradžioje Taline lankysis Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos deputatų grupė ryšiams su Estija (Estijos parlamentu), pranešė ERR.

  Anot Estijos parlamentinės užsienio reikalų komisijos pirmininko Marko Mihkelsono, vizitas planuojamas jau "daugelį savaičių". Mihkelsonas vakar aptarė šį klausimą su Rusijos ambasadoriumi Taline Aleksandru Petrovu.

  "Tikiuosi, kad Rusijos Valstybės Dūmos delegacijos vizitas į Taliną įvyks balandžio pradžioje", — pažymėjo parlamentaras.

  Jis neatmetė, kad parlamentinės grupės nariai grįš prie sienos sutarties su Rusija ratifikavimo temos ir galės ją aptarti su Rusijos Valstybės Dūmos deputatų delegacija.

  Estijos Riigikogu Užsienio reikalų komitetas pakvietė Valstybės Dūmos deputatus į Taliną 2019 metų lapkričio mėnesį. Paskutinis abiejų šalių parlamentų atstovų susitikimas įvyko 2015 metais Maskvoje.

  Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid, sakydama kalbą Estijos nepriklausomybės 102-ųjų metinių proga, teigė, kad Talinas neturi teritorinių pretenzijų kaimyninėms valstybėms. Anot jos, Estija turėtų ratifikuoti sienos sutartį su Rusijos Federacija, nes be pažado ją pasirašyti šalis nebūtų priimta į NATO.

  Dar šia tema

  Politologas: Estijos logika sienų su Rusija klausimu gali sukelti pasaulyje chaosą
  Estija apkaltino TSRS sukėlus Antrąjį pasaulinį karą
  Kariniame parade Estijoje dalyvaus NATO kariai ir technika
  Antrasis frontas. Estijos žvalgyba be Rusijos įžvelgė dar vieną grėsmę
  Tegai:
  Rusija, Estija

  Svarbiausios temos