01:24 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį (25)

  Į top sąrašą pateko Albanijos, Libano, Egipto, Graikijos ir kitų šalių miestai. Praėjusiais metais Rusijos valdžia įvedė elektronines vizas, kad galima būtų aplankyti tolimiausią Rusijos Federacijos regioną

  VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Kaliningradas pateko į perspektyviausių 2020 metų besivystančių turistų krypčių reitingą, pranešė kelionių svetainė "TripAdvisor".

  "TripAdvisor" vertinimu, kalbama apie tas vietas, kurios "avangardinės" — būtent jos gali tapti ypač populiariomis vietomis tarp keliautojų.

  Antroje vietoje yra Sarandės miestas Albanijoje, trečiąją vietą reitinge užėmė Libano sostinė Beirutas.

  Be to, į dešimtuką pateko Luksoras (Egiptas), Nausa (Graikija), Riugenas (Vokietija), Fukuokas (Vietnamas), Monopolis (Italija), La Pasas (Meksika), Kiurasao (Karibų jūra).

  Kaip pažymi "TripAdvisor", Kaliningradas, esantis tarp Lietuvos ir Lenkijos prie Baltijos jūros, yra "puikus miestas, kuriame kaip niekur kitur susiderina Rytų Europos ir Rusijos kultūra ir architektūra".

  Nuo 2019 metų liepos 1 dienos 53 užsienio šalių piliečiai gali gauti nemokamą vienkartinę elektroninę vizą, norėdami apsilankyti Kaliningrado srityje. Be to, nuo šių metų spalio 1 dienos su elektronine viza galima aplankyti Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį.

  Per pastaruosius devynis mėnesius turizmo tikslais Rusijoje lankėsi apie 4,3 milijono užsieniečių. Tai yra 20,5 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu.

  Jau nuo 2021 metų, pagal Rusijos prezidento Vladimiro Putino įsakymą, tokia pati įvažiavimo tvarka bus taikoma visoje Rusijoje. Nauja elektroninių vizų gavimo tvarka skirsis nuo tos, kuri galioja Kaliningrade ir Sankt Peterburge. Už elektroninę vizą, galiojančią visoje šalies teritorijoje, bus imamas mokestis. Kaina dar nežinoma, tačiau vargu ar ji bus didesnė nei ta, kuri šiandien galioja paprastoms popierinėms vizoms.

  Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį
  © Sputnik /
  Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį
  Temos:
  Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį (25)

  Dar šia tema

  Lietuvos specialiosios tarnybos pripažino, kad jų egzistavimas be Rusijos neįmanomas
  Rusijos URM papasakojo, kiek išduota elektroninių vizų į Kaliningrado sritį
  Estijos gyventojams išduota beveik trečdalis elektroninių vizų į Peterburgą
  Tegai:
  turistai, Kaliningradas

  Svarbiausios temos