19:10 2020 Balandžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.0885
 • RUB82.5675
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (909)

  Visų trijų Baltijos šalių ekonomikose matomos krizės tendencijos. Joms eksporto ir importo srautų apribojimai gali sukelti didelių nuostolių, mano ekspertas Aleksejus Zubecas

  VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Jei dėl karantino laikinai nustos egzistuoti ES prekių ir paslaugų rinka, tai Europai tai bus didžiulis smūgis, sakė Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos vyriausybės Socialinių ir ekonominių tyrimų instituto direktorius Aleksejus Zubecas interviu Sputnik Lietuva.

  "Karantinų atsiradimas, tarpvalstybinių barjerų ir sanitarinių-epidemiologinių tarnybų, kurios kontroliuos tiekiamos produkcijos kokybę per skirtingas sienas, atsiradimas — tai staigus visų logistinių grandinių kainų padidėjimas. <...> Visa tai gali būti nepaprastai nemalonu Europos ekonomikai, ypač Baltijos šalių ekonomikai, kuri, kaip silpniausia grandinė, gali nukentėti labiausiai", — sakė jis.

  Pasak Zubco, Baltijos šalims toks smūgis bus skausmingesnis nei toms šalims, kurių ekonomika tokia didelė, kaip Vokietijos.

  "Be to, mes žinome, kad Baltijos šalių ekonomikoje ne viskas gerai, visose trijose respublikose vyrauja krizės tendencijos, o papildoma našta, susijusi su eksporto ir importo srautų apribojimu bei turistų srautų sumažėjimu, logistinių grandinių sunkumai gali sukelti gana didelių nuostolių", — pažymėjo ekspertas.

  Anksčiau finansų ministras Vilius Šapoka pareiškė, kad koronavirusas paveiks šalies ekonomiką. Pasak jo, liga turės poveikį tiek sutrikusioms tiekimo grandinėms, tiek netiesioginėms — per mažėjančią paklausą.

  Finansų ministerijos vadovas priminė TVF prognozę, kad galimas neigiamas koronaviruso poveikis bus užfiksuotas pirmąjį šių metų ketvirtį. Vis dėlto, pasak ministro, neapibrėžtumas yra per didelis, nes virusas toliau plinta Europoje.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (909)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva nebuvo paveikta koronaviruso, tačiau valdžia vaidina publikai
  Įvardytos Europos šalys, į kurias iš Italijos prasiskverbė naujasis koronavirusas
  Italijoje dėl koronaviruso sustabdytas "Misija neįmanoma 7" filmavimas
  Tegai:
  ekonomika, koronavirusas, Europa, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos