12:38 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Daugybėje JT rezoliucijų sakoma, kad "Waffen SS" kareivis negali būti prilyginamas kareiviams išvaduotojams, tačiau tai nutylima Latvijoje, mano Latvijos antifašistinio komiteto pirmininkas Josifas Korenas

  VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Latvijoje į pirmą planą stumiami "miško broliai", kurie dabar vadinami nacionaliniais partizanais, tačiau nutylima, kad 80 procentų šių formacijų sudarė buvę esesininkai, interviu Sputnik Lietuva pasakė Latvijos antifašistinio komiteto pirmininkas, tarptautinio judėjimo "Pasaulis be nacizmo" prezidiumo narys, "Latvijos be nacizmo" regioninio skyriaus vadovas Josifas Korenas.

  Latvijoje planuojama skirti lėšų keturioms "patriotinės orientacijos" organizacijoms, siekiant "skatinti patriotinį jaunimo ugdymą ir išsaugoti karo istorijos liudijimus", praneša portalas "BB.lv". Kalbama apie 47,5 tūkstančio eurų sumą.

  Visos šios organizacijos kaip sektiną pavyzdį pateikia Latvijos "Waffen SS" legioną. Šis klausimas bus išnagrinėtas antradienį Latvijos ministrų kabineto posėdyje su ministro pirmininko Krišjanio Karinšo ir gynybos ministro Arčio Pabriko parašais.

  Latvijos antifašistinio komiteto pirmininkas Josifas Korenas priminė, kad JT rezoliucijose teigiama, kad buvę "Waffen SS" legionieriai neturėtų būti tapatinami su nacionalinio išsivadavimo judėjimų kareiviais, tačiau Latvija apie tai pamiršta.

  "Visą laiką į pirmą planą stumiami "miško broliai", kurie dabar vadinami nacionaliniais partizanais, ir kukliai nutylima apie tai, kad 80 procentų šių formacijų sudarė buvę esesininkai, kurie slapstėsi miškuose nuo keršto už bendradarbiavimą su nacių režimu. <...> Tai dabar pas mus vadinasi "nacionaliniai partizanai" ir kuriamas didvyriškas epas. Žinoma, tai labai liūdna, nes Latvijoje buvo tikrų didvyrių, buvo ir tokių, kurie kovojo prieš nacių režimą, net nepripažindami sovietinės valdžios, bet kovojo prieš nacizmą. Pas mus kažkodėl į visa tai neatsižvelgiama ir kuriamas toks didvyriškas epas", — pažymėjo jis.

  Dar šia tema

  Politologas: ES nusispjauti, kad Latvija auklėja vaikus "Waffen-SS" pavyzdžiu
  Latvijos gynybos ministras SS legionierius vadina šalies ir tautos pasididžiavimu
  Latvijos vyriausybė daro gėdą visam pasauliui, pareiškė buvęs URM vadovas
  Latvijos gynybos ministrui patarta paklausti kariškių, kaip buvo išlaisvinta Ryga
  Ekspertas: Latvija bando pateikti Raudonosios armijos karius kaip nusikaltėlius
  Rusijos URM vadovas: žiniasklaidos laisvės slopinimas tapo norma Baltijos šalyse
  Tegai:
  SS legionieriai, Latvija

  Svarbiausios temos