01:27 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Žiniasklaidai daromas spaudimas Baltijos šalyse atima iš žmonių teisę gauti informaciją gimtąja kalba, mano ekspertas Michailas Iofė

  VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Latvijos holdingui "Baltijas Mediju Alianse" daromas ekonominis valstybės ir teisėsaugos institucijų spaudimas yra tarptautinio masto nusikaltimas, interviu Sputnik radijui pasakė Tarptautinės rusakalbių teisininkų asociacijos viceprezidentas Michailas Iofė.

  Latvijos holdingo "Baltijas Mediju Alianse" (BMA), įskaitant antrą pagal dydį respublikoje komercinį "Pirmąjį Baltijos kanalą" (PBK), vadovybė nusprendė nutraukti po kovo 19 dienos kuriamų programų gamybą, praneša RIA Novosti.

  Tai taikoma informacinei programai "Latvijos laikas". Taip pat bus sustabdytas autorinių laidų "Už kadro", "Penkios kapeikos" ir kasdieninės Estijos teritorijoje transliuojamos informacinės programos "Estijos naujienos" išleidimas į eterį.

  Sprendimas buvo priimtas dėl BMA holdingui daromo ekonominio valstybės ir teisėsaugos institucijų spaudimo.

  Ekspertas Michailas Iofė mano, kad Estijos valdžios institucijų veiksmai ne tik pažeidžia žmogaus teises ir tarptautinius standartus, bet ir gali būti vadinami "genocidu kalbos pagrindu".

  "Tokiu būdu Estijos valdžia daro tikrai tarptautinio masto nusikaltimą, atimdama iš žmonių kalbos pagrindų teisę gauti informaciją savo gimtąja kalba. <...> Vienas iš būdų — atimti galimybę gauti informaciją, izoliuoti informacinę erdvę, taigi tai galima įvertinti tik kaip žmogaus teisių pažeidimą, kuris ribojasi su tarptautiniu nusikaltimu, genocidu kalbos pagrindu", — pažymėjo ekspertas.

  Dar šia tema

  Zacharova: priemonės Rusijos žiniasklaidos atžvilgiu Baltijos šalyse yra represinės
  Rusijos ambasada išjuokė Latvijos sprendimą nubausti "Rossija 24" transliuotojus
  Vis tiek žiūrės: režisieriai apie rusiškų filmų skaičiaus sumažinimą Lietuvoje
  Lietuvos televizijoje sumažėjo rusiškos produkcijos
  Tegai:
  genocidas, žiniasklaida, rusų kalba, Latvija, Estija, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos