17:24 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (284)

  Valstybinio energetikos koncerno "Belenergo" atstovo teigimu, jei Baltarusija bus pašalinta iš energetikos rinkos, kaina gali pakilti iki 25 procentų

  VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Latvija ir Estija mano, kad Baltarusijos pašalinimas iš bendros energijos rinkos yra netikslingas, pareiškė valstybinio energetikos koncerno "Belenergo" generalinio direktoriaus pavaduotojas Vladimiras Bobrovas, praneša portalas "Navini.by".

  Anot jo, Latvijos parlamente ne kartą svarstant šiuos klausimus buvo pareikšta, kad tai lems elektros kainos augimą. Bobrovas pareiškė, kad, remiantis skaičiavimais, jei Baltarusija bus pašalinta, kaina gali pakilti iki 25 procentų.

  "Taip pat buvo pasiūlyta apsvarstyti galimybę išplėsti mūsų ryšius su Latvijos Respublika. Šiuo metu mes neturime jokių linijų, tačiau jei bus susidomėjimas iš tos pusės (o tokie klausimai dabar svarstomi), galima nutiesti 330 kilovatų galios elektros liniją, kad būtų galima susisiekti su Latvija", — cituoja portalas Bobrovo žodžius.

  Tačiau Bobrovas priminė, kad Lietuvos požiūris į Baltarusijos atominę elektrinę (AE) yra gana neigiamas, atidarius elektrinę respublika neketina gauti elektros iš Baltarusijos ir nori užkirsti kelią jos patekimui į "Nord Pool" rinką.

  Vilniaus požiūris į Astravo AE

  Lietuva nuo pat projekto pradžios nebuvo patenkinta atominės elektrinės statybomis netoli Astravo. Objektas yra 50 kilometrų atstumu nuo Vilniaus. Būtent tuo nepatenkinta Lietuvos valdžia, kuri Astravo AE vadina "grėsme" nacionaliniam saugumui ir mano, kad stotis statoma pažeidžiant tarptautinius reikalavimus.

  Valdininkai ir politikai kaltina Minską "nesaugios atominės elektrinės" statyba, nepaisant to, kad į objektą reguliariai atvyksta ekspertai iš tarptautinių institucijų ir stebi darbų eigą. Lietuvoje buvo priimtas įstatymas, draudžiantis Baltarusijos AE energiją Lietuvos rinkoje.

  Minskas griežtus Vilniaus pareiškimus ir išpuolius laiko nepagrįstais ir politiškai motyvuotais.

  Kovo pradžioje Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) generalinio direktoriaus pavaduotojas Michailas Čudakovas pareiškė, kad agentūra neturi jokių techninių pretenzijų Baltarusijos atominei elektrinei, kuri statoma Gardino srityje.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (284)

  Dar šia tema

  TATENA įvertino Baltarusijos AE saugą ir jos pasirengimą paleidimui
  Lietuva turi dvi bėdas — koronavirusą ir BelAE
  Seimas siūlo įvesti sankcijas Astravo AE operatoriui ir "Rosatom"
  Tegai:
  Astravo atominė elektrinė (AE), Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos