08:28 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1882)

  Sveikatos departamentas atkreipia dėmesį į tai, kad apskričių statistika yra pagrįsta pirminiais laboratoriniais duomenimis — ji susijusi su gyvenamosios vietos duomenimis pagal gyventojų registrą, todėl apskričių statistika gali keistis atliekant vėlesnę patikrą

  VILNIUS, kovo 14 — Sputnik. Penktadienį laboratorijose buvo užfiksuoti 68 koronavirusu užsikrėtę žmonės, tai reiškia, kad kovo 14-osios rytą Estijoje iš viso yra 109 atvejai, praneša portalas "ERR".

  Iš jų 54 (50 proc.) yra Harju apskrityje, 31 (28 proc.) Saremos, 9 (8 proc.) Veru apskrityje, 6 (7 proc.) Tartu apskrityje, 6 (6 proc.) Pernu apskrityje ir 3 (6 proc.) Viru.

  Prekybos centras Europa Vilniuje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Sveikatos departamentas atkreipia dėmesį į tai, kad apskričių statistika yra pagrįsta pirminiais laboratoriniais duomenimis, tai yra, ji yra susijusi su gyvenamosios vietos duomenimis pagal gyventojų registrą, todėl apskričių statistika gali keistis atliekant vėlesnį patikrinimą.

  Nuo sausio 31 dienos buvo atlikti 843 COVID-19 tyrimai. Estijoje COVID-19 šiuo metu tyrimus virusinei ligai nustatyti galima atlikti Sveikatos departamento, Tartu universiteto klinikų, "Synlab", Šiaurės Estijos regioninės ligoninės, Ida-Viru centrinės ligoninės ir Pernu ligoninės laboratorijose.

  Dėl koronaviruso protrūkio vyriausybė nusprendė paskelbti nepaprastąją padėtį, kuri galios iki gegužės 1 dienos, jei vėliau vyriausybė nepakeis sprendimo.

  Penktadienį Lietuvoje užfiksuoti dar trys nauji koronaviruso atvejai. Viena iš užsikrėtusiųjų yra Ispanijos pilietė iš Madrido, ji yra Vilniuje. Klaipėdoje užsikrėtusi moteris, kuri neseniai grįžo iš Tenerifės, o Kaune esantis užsikrėtęs vyras yra grįžęs iš Italijos. Iš viso Lietuvoje diagnozuoti septyni užsikrėtimo nauju koronavirusu atvejai.

  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kovo 11 dieną paskelbė naujojo koronaviruso COVID-19 protrūkį pandemija. Pasaulyje daugiau nei 120 šalių jau yra įregistruota daugiau kaip 132 tūkstančiai užsikrėtusių žmonių, apie penki tūkstančiai mirė.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik /
  Koronavirusas Europos šalyse

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1882)

  Dar šia tema

  Paskelbta, kur skambinti visais klausimais dėl koronaviruso
  Karo ekspertas abejoja, kad JAV įvedė koronavirusą į Kiniją
  Tegai:
  koronavirusas, Estija

  Svarbiausios temos